65 ukrainiečiai baigė lietuvių kalbos kursus

Spalio 24 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje baigėsi lietuvių kalbos ir kultūros kursai ukrainiečiams, kuriuose dalyvavo 65 studentai.

Lietuvių kalbos ir kultūros kursuose buvo 4 grupės, kur net 30 ukrainiečių mokėsi pažengusių grupėje, 35 ukrainiečiai pradėjo mokytis lietuvių kalbos. Kursus vedė dėstytojai profesionalai: Teklė Songulija-Tkačenko, Lina Spalvienė,  Liucija Martinkevič. VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų centras su Ukrainos centru organizuoja lietuvių kalbos kursus ukrainiečiams nuo karo pradžios Ukrainoje. Šiuo metu baigusių ir tebesimokančių skaičius persirito per 4.5 tūkst. žmonių.

Vytauto Didžiojo universitetas į pagalbos nuo karo bėgantiesiems ukrainiečiams paketą įtraukia nemokamus intensyvius ir trumpalaikius lietuvių kalbos kursus ukrainiečiams, norintiems įgyti lietuvių kalbos pagrindus. Šių kursų tikslas – formuoti besimokančiųjų lietuvių kalbos gebėjimus, kurie jiems padės gyventi Lietuvoje.

VDU inicijuoti kursai yra skirti kalbėjimo ir klausymosi įgūdžiams tobulinti – jų dalyviai bus mokomi prisistatyti, pateikti asmeninę informaciją, pasiteirauti apie kainas, paklausti kelio, užsisakyti maisto ir kitų naudingų kasdienių lietuviškų frazių.

„Džiaugiamės dar vienu etapu, jog šiandien ukrainiečiams įteikėme sertifikatus. Visi studentai nori tęsti kursus. Aš, kaip kitakalbių dėstytoja ir kursų organizatorė, visada mokausi: mokau kitus ir auginu save. Džiaugiausi, jog ukrainiečiai pramokę kalbos, įsidarbino Lietuvoje, studijuoja universitetuose, eina į priekį“, – teigė Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė Vilma Leonavičienė.