8-ajame Baltijos šalių logopedų kongrese „Logopedinės pagalbos reikšmė įvairiais žmogaus gyvenimo tarpsniais“ dalyvavo daugiau nei 500 dalyvių

Gegužės 12-13d. nuotolinėje aplinkoje vyko 8-asis Baltijos šalių logopedų kongresas „Logopedinės pagalbos reikšmė įvairiais žmogaus gyvenimo tarpsniais“ (8th Congress of Baltic States SLTsSpeech and Language Therapy Across the Age Span)“.

Kongreso tema aktualizuojama Europos logopedų asociacijas vienijančios organizacijos (ESLA), kurios narėmis yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos logopedų profesinės asociacijos.

Kongresą organizavo Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) logopedų profesinės asociacijos kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija (Kaunas) ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (Šiauliai).

Kongrese naujausiomis interdisciplininėmis ir įrodymais grįstomis žiniomis bei  praktine patirtimi, susijusia su logopedinės pagalbos ypatumus įvairiais žmogaus amžiaus tarpsniais, dalinosi lektoriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Kroatijos, Islandijos, Švedijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų. Pranešimus skaitė VDU Švietimo akademijos Specialiosios pedagoginės pagalbos (logopedijos) bakalauro ir Kalbėjimo ir kalbos terapijos magistrantūros programų mokslininkai.  Taip pat buvo diskutuojama apie logopedų profesinės praktikos ir rengimo reglamentavimo klausimus.

Renginys susilaukė didžiulio visų Baltijos šalių logopedų, dirbančių švietimo ir sveikatos įstaigose, susidomėjimo. Kongrese dalyvavo apie 500 (būsimų) specialistų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Dėkojame visiems prisidėjusiems: kongreso pranešėjams už dalijimąsi žiniomis ir patirtimi; kongreso vertėjams už kongreso pranešimų vertimą į lietuvių, latvių ir estų kalbas; Tarptautiniam mokslinio ir organizacinio komitetų nariams už glaudų bendradarbiavimą organizuojant kongresą ir susitikimo nuotolinėje aplinkoje koordinavimą; visiems dalyviams už didžiulį susidomėjimą ir dalyvavimą renginyje.