Alytaus miesto savivaldybėje atidarytas Jaunojo pedagogo klubas

Gegužės 14 d. Alytaus miesto savivaldybės posėdžių salėje vyko Jaunojo pedagogo klubo atidarymas, kuriame dalyvavo  Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, Vytauto Didžiojo universiteto  (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė ir Alytaus miesto mokiniai.

Atidarymo metu buvo pristatyta klubo programa ir planuojamos veiklos. Jaunojo pedagogo klubo tikslas – sudaryti sąlygas mokyklų vyresnių klasių mokiniams įgyti žinių ir patirties bei susipažinti su mokytojo profesija. Jaunojo pedagogo klubas sieks motyvuoti 9–12 klasių mokinius pasirinkti pedagoginės krypties studijas ir tapti mokytojais.

„Šiandien prisijungėte prie lyderių klubo. Mes matome, kad jauni žmonės ateina su vizija, kokių naujovių norėtų švietimo sistemoje. Aš pati savo karjerą pradėjau nuo mokytojos profesijos, todėl labai gerbiu visus, kurie renkasi šį sunkų, bet labai vertingą darbą. Tikiu, kad norinčių „pasimatuoti“ pedagogo profesiją skaičius augs, juk toks ir yra šio klubo tikslas“, – tardama sveikinimo žodį sakė Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Mokiniai galės dalyvauti edukacinėse išvykose ir vasaros stovyklose, įdomiose paskaitose, stebėti profesionalų mokytojų pamokas, išbandyti mokytojo darbą praktiškai ir bendrauti su mokytojais mentoriais.

„Džiaugiamės, jog vis daugiau jaunų žmonių mąsto apie pedagogo profesiją, darbą švietime. Jaunojo pedagogo klubas – puiki galimybė iš arčiau susipažinti su mokytojo profesija, moksleiviai turi galimybę apsilankyti didžiausiame pedagogų rengimo centre, esančiame VDU Švietimo akademijoje Kaune ir Vilniuje. „Manau, mokytojo profesijos sėkmė didele dalimi priklauso nuo tinkamo išsilavinimo ir pašaukimo. Taip pat asmenybės brandos, visuminio matymo. Šiandien pedagogo profesija yra tarpdisciplininė, ji peržengia vieno mokslo ribas, nes ugdyti žmogų yra ir iššūkis, ir didelė privilegija“, – sako VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė.

Praėjusių metų rudenį Alytuje gimė idėja įkurti Jaunojo pedagogo klubą. Alytaus miesto Švietimo ir sporto skyrius bendradarbiauja su VDU, ieško būdų, kaip pritraukti jaunų mokytojų.

 „Nuo seno sakoma, kad yra tik trys profesijos, kurios pasirenkamos iš pašaukimo – tai gydytojo, kunigo ir mokytojo. Gerbiu jus, kad nusprendėte prisijungti prie Jaunojo pedagogo klubo. Čia jūs turite atrasti daug ne tik įdomių, bet ir malonių dalykų, nes mokytojas turi mėgautis tuo, ką daro. Juk esame pačios prasmingiausios profesijos atstovai – sakė Alytaus miesto Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė.

Jau moksleiviai gegužės 10 d., VDU Kaune lankėsi, susitikime dalyvavo ir Panevėžio rajono savivaldybės Jaunojo pedagogo klubo mokiniai. Susitikime VDU Švietimo akademijos kanclerė Lina Kaminskienė, kanclerio pavaduotoja doc. dr. Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė kalbėjo apie tai, ar dirbtinis intelektas pakeis mokytojo profesiją. VDU Švietimo akademijos doktorantas Tomas Kašėta pristatė pranešimą „Nuo istoriko, edukologijos doktoranto iki gido“, po susitikimo moksleiviai apsilankė VDU Studijų festivalyje.

Šiuo metu Lietuvoje veikia Kauno rajono, Klaipėdos rajono, Utenos rajono, Panevėžio rajono, Alytaus miesto savivaldybėse Jaunojo pedagogo klubai, kurie bendradarbiauja su VDU.