Atidarytas Lenkų kalbos ir kultūros centras

Gegužės 30 d.  Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje Vilniuje buvo oficialiai atidarytas Lenkų kalbos ir kultūros centras. Nuo 2019 m. sausio 1 d. VDU Švietimo akademijoje įsteigtas neakademinis padalinys – Lenkų kalbos ir kultūros centras.

Atidaryme dalyvavo Lenkijos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir jaunimo komisijos pirmininkas Rafal Grupinski, komisijos pirmininko pavaduotoja Mirosława Stachowiak-Różecka, komisijos narys Tomasz Zieliński, sekretorė Elżbieta Wojciechowska, Lenkijos respublikos ambasadorė Urszula Doroszewska, konsulas Marcin Zieniewicz,  LRS Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša, Seimo narys Jaraslov Narkevič, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius akademikas Juozas Augutis, Tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Ineta Dabašinskienė, Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Vilija Salienė, Lenkų kalbos ir kultūros centro mokslininkai bei kiti svečiai.

Renginyje VDU Rektorius prof. Juozas Augutis teigė: „Lenkų kalbos ir kultūros centro atidarymas – svarbus įvykis universitetui. Studentai galės ne tik studijuoti lenkų kalbą ir literatūrą, bet ir bendradarbiauti su centru, rengti mokslinius projektus, seminarus, skatindami abiejų šalių kultūrų ir kalbų sankirtas“.

Lenkijos ambasadorė Urszula Doroszewska padėkojo visiems prisidėjusiems prie lenkų kalbos ir kultūros centro atidarymo. „Labai džiaugiuosi, jog mums visiems kartu pavyko išspręsti lenkų kalbos mokytojo rengimo problemą. Tai tikrai nebuvo lengva, tačiau šiandien galime pasidžiaugti šiuo svarbiu įvykiu“, – teigė Lenkijos ambasadorė.

Po šventinės juostelės kirpimo, vyko diskusija „Lenkų kalbos ir kultūros centras: uždaviniai ir veiklos perspektyvos“. Diskusijoje VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Ineta Dabašinskienė pristatė universitetą, jo tarptautiškumą ir bendradarbiavimą su Lenkijos universitetais. Lenkų kalbos ir kultūros centro vadovė doc. dr. Henrika Sokolovska pristatė centro ištakas, kurios siekia 80 metų, naują lenkų kalbos ir literatūros bakalauro programą. Svečiai bei VDU rektorius pasidžiaugė, jog būsimi studentai galės rinktis ne tik lenkų kalbos ir literatūros bakalauro studijas, bet ir anglų kalbos ir kitos užsienio kalbos, ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos, lietuvių kalbos ir literatūros, pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvojo užsienio kalbos mokymo pedagogikos studijas VDU Vilniuje.