Aukštųjų mokyklų mugėje VDU pristatys studijų naujoves

Vasario 8-10 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5) vyks XVII-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „STUDIJOS 2018!“, kurioje Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pristatys studijų galimybes.

VDU dalyvauti kviečia visus, kurie planuoja savo ateitį ir domisi įvairiomis studijomis. Universiteto komanda pasiruošusi atsakyti į iškilusius klausimus tiems, kurie ketina pradėti ar tęsti studijas. Kiekvienas atvykęs turės galimybę pabendrauti tiek su dėstytojais, tiek su studentais ir iš pirmų lūpų išgirsti vertingų patarimų bei asmeninių patirčių pavyzdžių.

Studentams VDU suteikia įvairias galimybes, leidžiančias jiems įgyti visapusį išsilavinimą, gebėjimą kritiškai įvertinti problemą iš skirtingų požiūrio taškų, mokėjimą prisitaikyti prie naujų žinių, priimti savarankiškus, kompetentingus sprendimus ir atskleisti savo lyderystės gebėjimus: universitetas siūlo gretutines studijas, individualią studijų programą „Academia Cum Laude“, didžiausią užsienio kalbų mokymosi pasirinkimą, Verslo praktikų centro verslumo kompetencijų ugdymo programas ir kt. Visa tai padeda ne tik prisitaikyti prie darbo rinkos, bet ir kurti jos taisykles.

VDU komanda suteiks visą naudingą ir išsamią informaciją apie bakalauro ir magistrantūros  studijas, siūlomas studijų programas, kalbų mokymąsi, studijų sistemą, pristatys galimybes išvykti pagal studijų mainus, supažindins su būsimais renginiais.

Mugės dalyviams – VDU atstovų pranešimai

Mokytojai, moksleiviai ir jų tėveliai aukštųjų mokyklų mugės metu taip pat galės dalyvauti ir universiteto dėstytojų pranešimuose. Vasario 8 d., ketvirtadienį, 12 val. VDU Menų fakulteto prodekanė doc. dr. Rūta Mažeikienė pristatys pranešimą „Kai technologijos susitinka su menu: inovatyvios menų studijos VDU“ (5.3 salė), kuriame ji papasakos, kaip skirtingos disciplinos veikia kartu, kurdamos pridėtinę vertę studijų metu ir visuomenei.

Vasario 9 d., penktadienį, 10 val. VDU Teisės fakulteto atstovai Aušrinė Pasvenskienė ir Nerijus Strikulys surengs paskaitą „Gatvės teisė“ (5.2 salė), kurios metu jie  aptars „gatvės gyvenimo“ taisykles bei papasakos apie visas asmens teises ir atsakomybes nemaloniose situacijose. Tą pačią dieną, 12 val. VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė kartu su mugės lankytojais bandys įminti lyderystės unikalumo mįslę viešoje paskaitoje „#1 ≠ lyderis“( 5.3 salė).

Vasario 10 dieną, šeštadienį, 12 val. dr. Agnė Blažienė susirinkusiems pasakos apie kalbos svarbą kiekvieno žmogaus kasdieniniame bei profesiniame gyvenime. Tie, kurie nori klysti rečiau ir suvokti žodžių reikšmę, kviečiami išklausyti viešos paskaitos „Kalbos galia: norėjau kaip „kiečiau“, bet pyst ir susimoviau“ ( 5.3 salė).

VDU studijos Kaune ir Vilniuje

VDU pristatys studijų galimybes ne tik Kaune, bet ir Vilniuje. Pasak VDU Studijų prorektoriaus Kęstučio Šidlausko, šiuo metu Vilniuje esančios aukštosios mokyklos nevisiškai atitinka esamos rinkos poreikius, ypač kalbant apie valstybės politinės, ekonominės, socialinės padėties gerinimą, o VDU Vilniuje vykdomų studijų kryčių specialistų reikia ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.

VDU Vilniuje pirmąsias studijų programas pradėjo vykdyti 2016 metų rudenį. VDU studentai tiek Kaune, tiek ir Vilniuje lygiomis teisėmis pretenduoja į mainų programas studijoms ar praktikai užsienyje, stipendijas ar kitokią finansinę paramą, jiems taip pat užtikrintos vietos bendrabučiuose ir kt. „VDU studentams Vilniuje greta specialybės studijų siūlome platų užsienio kalbų pasirinkimą ir bendrąjį universitetinį lavinimą, kuris ugdo smalsias ir šiandieniniams kintantiems laikams pasirengusias asmenybes bei aukščiausio lygio ekspertų ir profesionalų komandą pasirinktoje specialybėje“, – studijų galimybes Vilniuje pristato K. Šidlauskas.

Bus pristatytos ir studijų naujovės

Parodos „STUDIJOS 2018!“ metu taip pat bus pristatytos naujos ugdymo krypties studijų programos, kurios nuo 2018 m. rudens bus vykdomos VDU: Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas, Mokomųjų dalykų pedagogika (įgyjant dviejų mokomųjų dalykų mokytojo kvalifikaciją), Gamtamokslinio ugdymo (biologijos, chemijos, fizikos, matematikos, informatikos, technologijų) pedagogika, Kalbų ugdymo (anglų kalbos ir kitos užsienio kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros) pedagogika, Socialinio ugdymo (geografijos, istorijos) pedagogika, Kūno kultūros ir sveikatos ugdymo pedagogika ir Socialinė pedagogika.

Pedagogikos studijos VDU – tai naujos mokytojų kartos rengimas, kuriuo bus siekiama ugdyti ne tik dalyko ir specializacijos gilų išmanymą, bet ir  šiuolaikiniam mokytojui reikalingas kompetencijas (probleminis mokymas(is), verslumo ir kūrybiškumo ugdymas, kritinio mąstymo ugdymas, įvaldomi metodai, pagrįsti universalaus ugdymo dizainu ir kt.).

Dar praėjusių metų rudenį VDU įsteigė Edukologijos institutą, kurio direktorė, viena iš Lietuvos pedagogų rengimo modelio kūrėjų, doc. dr. Lina Kaminskienė teigia, jog pedagogai čia rengiami atsižvelgiant į tarptautines tendencijas, o studijos išlieka vienomis populiariausių Lietuvoje – 2017 metais VDU pedagogiką pasirinko aukščiausius studijų balus turintys pirmakursiai.

Pasak L. Kaminskienės, institute suburti edukologijos ekspertai siekia stiprinti veiklą trijose srityse: rengiant kokybiškas studijas, vykdant tarptautinio masto tyrimus ir tobulinant pedagogų kvalifikaciją.

Plačiau apie studijas VDU

Daugiau informacijos:

  • VDU Studijų informacijos centras
  • Adresas K. Donelaičio g. 52-116, 44248, Kaunas
  • Telefonas (8 37) 323 206
  • El. paštas vdu@vdu.lt