Daugiausia Signatarų stipendijų bus skiriama ugdymo mokslų studijas pasirinkusiems studentams

Pirmas žingsnis mokytojo profesijos prestižo kėlimo link jau žengtas. Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui geriausiems Lietuvoje studijas pasirinkusiems abiturientams įsteigti Signatarų stipendijas. Jas kasmet gaus 20 abiturientų.

Siekiant kelti mokytojo profesijos prestižą, daugiausia Signatarų stipendijų bus skiriama pasirinkusiems ugdymo mokslų studijas – 4. Menų, humanitarinių ir socialinių mokslų studentams atiteks 3, matematikos, informatikos ir fiziniams mokslams – 3, sveikatos ir veterinarijos mokslams – 2, žemės ūkio, gyvybės mokslų ir sporto studijoms – 3, inžinerijos ir technologijų mokslams – 3, teisės, verslo ir viešosios vadybos studijoms – 2 Signatarų stipendijos.

Vilniaus Balsių progimnazijos geografijos mokytojas Mantas Karanauskas sveikina sprendimą, kad yra ieškoma motyvacinių priemonių, kurios skatintų abiturientus įvairių sričių studijas rinktis Lietuvoje. „Tai, kad net 4 stipendijos iš 20-ies bus skiriamos būsimiems mokytojams rodo, kad švietimas mūsų šalyje nors ir iš lėto, bet tampa valstybės prioritetine sritimi“, – teigia LEU alumnas.

„Šios steigiamos Signatarų stipendijos – ne tik puikus būdas paminėti Lietuvos 100-metį, Lietuvos istorijos pagerbimas, bet ir geras paskatinimas studijas Lietuvoje pasirinkusiems geriausiems jaunuoliams, kurie kurs mūsų šalies ateitį“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Taip siekiama pagerbti 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų atminimą ir paskatinti geriausius Lietuvos abiturientus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Kandidatų į šias stipendijas atranką vykdys LAMA BPO. Siūlomas Signatarų stipendijos dydis – 190 eurų kas mėnesį nuo pirmo kurso iki studijų pabaigos. Stipendiją studentas prarastų, jei netenkintų gero mokymosi kriterijų.

Šiuo metu geriausiems Lietuvos studentams jau yra skiriamos vardinės LR prezidentų stipendijos. Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijas kasmet gali gauti 30 Lietuvos universitetų ir kolegijų studentų.

Daugiau informacijos