Didžiausias švietimo forumas Lietuvoje „Švietimo kodas“ įvyks VDU – nuo iššūkių, inovacijų iki emocinės sveikatos
Švietimas – visuomenės pagrindas, prie kurio kūrimo ir tobulinimo turi prisidėti kiekvienas iš mūsų. Įkvepiančios istorijos, inovatyvūs įrankiai ir drąsios iniciatyvos paskatins ryžtis pokyčiams, kurie ugdymą gali paversti efektyvesniu. Naujienų portalas Lrytas kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) ir Britų taryba Lietuvoje rengia didžiausią švietimo forumą šalyje.
Kovo 7 d., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kaune (S. Daukanto g. 28) vyks didžiausias ir turiniu įvairiausias forumas „Švietimo kodas“, kuriame susitiks verslininkai, mokslininkai, vadovai, švietimo lyderiai, politikai, visuomenininkai tam, kad pasidalytų pažangiomis idėjomis, įžvalgomis apie ypač jautrias ir aktualias temas.
„Švietimo kodas“ – tai vieta, kur iš skirtingų dalyvių perspektyvos galime kalbėti apie švietimo ateitį: neignoruodami šiandieninių iššūkių, bet juose matydami galimybes, kur link turime judėti. Manau, kad artimiausiu metu Lietuva sulauks vis didesnio dėmesio iš kitų šalių, kurioms bus įdomi ir naudinga mūsų šalies švietimo patirtis ir sprendimai“, – įsitikinusi VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė.
Ką pamatysite ir išgirsite?
2000 forumo dalyvių ras sau įdomias temas: dalyvių laukia daugiau nei 100 pranešėjų, 40+ pranešimų ir diskusijų, daugiau nei 10 stendų ir 4 turinio salės. Pranešimai ir diskusijos vyks pagal šias temas:
- I salė. Švietimo politika. Ar lengva suvaldyti švietimo sistemą?
- II salė. Kodas: mokytojas. Nuo iššūkių iki inovacijų – kaip jie pasikeitė?
- III salė. Lyderystė švietime. Vadovas – variklis? Kas dirba švietime?
- IV salė. Emocinė sveikata. Kas vaidina didžiausią vaidmenį? Parodoje iš arti susipažinsime su partnerių, įmonių, edukacines veiklas siūlančių institucijų priemonėmis, įrankiais. Bus proga ne tik pamatyti ir išbandyti naujoves, bet ir pasimokyti, patobulinti įgūdžius.
Ką išgirsite forume „Švietimo kodas“?
Įžvalgomis apie švietimo politiką, iššūkius ir inovacijas, lyderystę ir vadovavimą bei emocinę sveikatą dalysis ne tik ilgamečiai pedagogai, švietimo specialistai, lyderiai, politikai, užsienio ekspertai, verslininkai, mokslininkai, tarnybų atstovai, bet ir visuomenininkai, psichologai, saugumo specialistai. Kaip formuojamas švietimo veidas, kokios kompetencijos bus svarbios už 7–10 metų, žinomumo reikšmę, gabių vaikų ugdymą ir tėvų pedagogų įtaką pasakos Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Vytautas Mitalas, Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos direktorius Linas Janulionis, švietimo startuolio „Vedliai“ įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė, Britų tarybos Lietuvoje atstovai, „Unicorns Lithuania“ valdybos narys, „Omnisend“ vadovas Rytis Laurinavičius, inovatorius, edukacinio startuolio „BBright“ vienas iš įkūrėjų Mantas Vičius, komikas, istorijos bei tikybos mokytojas, Justinas Visickas, komunikacijos ekspertas, „Publicum“ vykdantysis direktorius Tadas Valančius, Krašto apsaugos ministerijos viceministrė Orijana Mašalė, inovatyvūs mokytojai, VDU Švietimo akademijos mokslininkai, studentai ir organizacijų atstovai.
Apie DI pritaikymą švietime, mokytojo ir mokinio partnerystę, dėmesį mokytojų amžiui, STEAM pedagogiką, karjeros keitimą ir integracijos iššūkius pasakos Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos narys Kristijonas Jakubsonas, San Diege (JAV) dirbusi lietuvių kalbos mokytoja Birutė Ona Black, ilgametis Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos vadovas Miša Jakobas, 15 metų prestižinėse advokatų kontorose sėkmingai dirbusi ir dėl sūnaus spec. pedagogės kelią pasirinkusi Jurgita Telešienė, VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, „EDU Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė, „Erudito“ licėjaus direktorius Doc. dr. Nerijus Pačėsa, Lietuvos žiniasklaidos tautinių bendrijų kalbomis asociacijos vadovas Ernest Alesin bei šalies savivaldos atstovai, mokyklų vadovai ir institucijų atstovai, specialistai.
Kokį receptą miestams turi regionai, vadovavimą ir lyderystę švietime, kokias linijas brėžia merai, kibernetinį saugumą ir dezinformaciją, mokytojų pritraukimą, kaip prie švietimo gerinimo gali prisidėti verslas bei kokios pilietiškumo pamokos suveiks, pasakos Lietuvos savivaldybių merai, Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas, į savo gimtinę sugrįžęs Plungės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Ieva Dirmaitė, istorikas dr. Mindaugas Nefas, karybos ekspertas Darius Antanaitis, „Robotikos akademijos“ direktorė, „Renkuosi mokyti“ atstovas bei kiti švietimo ekspertai. Apie mokytojų perdegimo ženklus, psichologinį saugumą mokykloje, pedagogų dinastijas, vienišus ir apleistus vaikus, ateities mokyklą daugiakultūrėje visuomenėje pasakos „Change Partners“ pokyčių valdymo konsultantė Lina Mieliauskienė, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas, VDU Švietimo akademijos profesorė, Europos Komisijos Europos mokyklų Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo inspektorė Daiva Jakavonytė-Staškuvienė, trečios kartos mokytoja, Ukrainiečių mokyklos įkūrėja Agnė Klimčiauskaitė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Ilma Skuodienė, advokatė Renata Rynkevičiūtė-Jančiauskienė, knygų iliustruotoja Gabija Gasiūnas, gydytoja, kognityvinės elgesio terapijos konsultantė, „Ribologijos“ projektų vadovė Rusnė Kirtiklytė bei kiti specialistai.
Kam skirtas „Švietimo kodas“?
Jei dirbate švietimo sektoriuje, norite pasidalyti ar mokytis naujų dalykų, turite idėjų, kaip tobulinti švietimo sistemą, visada atrodė įdomi mokytojo profesija – šis forumas jums! Forumas ir paroda „Švietimo kodas“ vyks 2025 m. kovo 7 d., VDU, S.Daukanto 28, Kaune. Paskubėkite pasiimti savo bilietą, kadangi vietų skaičius ribotas. Visą programą ir registraciją galite rasti šiame puslapyje Švietimo kodas https://projektas.lrytas.lt/svietimo-kodas-2025/. Forumo pabaigoje vyks „Lietuvos mokytojas 2025“ apdovanojimų ceremonija.