Diplomų teikimo šventės metu bakalaurei pasiūlyta dirbti prestižinėje mokykloje

Darbo pasiūlymo galima sulaukti ne tik skelbimų portale, telefonu ar darbuotojų kontaktų mugėje, bet ir diplomų teikimo šventėje. Praėjusią savaitę vykusioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje diplomų teikimo šventėje „Genio“ progimnazijos direktorius Rimantas Remeika tardamas sveikinimo žodį absolventams pasidžiaugė draugišku bendradarbiavimu su universitetu ir pradinio ugdymo bakalauro studijų programos absolventei Viktorijai Maželytei pasiūlė pradinių klasių mokytojos darbą. Mergina iškart po studijų, nuo rugsėjo pirmosios, ims dirbti progimnazijoje. „Šiais mokslo metais net keturios VDU Švietimo akademijos studentės dirbo visos dienos mokyklos specialistėmis ir mokytojų asistentėmis. Studentės greitai integravosi į mokyklos bendruomenės gyvenimą, veikė aktyviai. Džiaugiuosi, jog dar anksčiau kitoms studentėms galėjome pasiūlyti likti dirbti pradinių klasių mokytojomis, o Viktoriją norėjome nustebinti tokią jai svarbią dieną“, – teigė Rimantas Remeika.

Pradinio ugdymo absolventės Viktorijos teigimu, toks viešas mokyklos direktoriaus pasiūlymas buvo netikėtas. „Išgirdus direktoriaus sveikinimą ir siūlymą pradėti dirbti nuo rudens pradinių klasių mokytoja, užplūdo teigiamos emocijos. Iki šiol dirbau mokytojo padėjėja, o dabar išsipildė mano svajonė. Svarbiausia, jaučiuosi įvertinta ir dar stipresniu žingsniu žengsiu savo profesiniu keliu“, – sako Viktorija Maželytė.

Šiandien vis dažniau kalbama apie profesionalų radimą bei jų išsaugojimą. Direktorius tikina, jog mokykloms labai svarbu betarpiškai bendrauti su aukštosiomis mokyklomis, rengiančiomis naujos kartos mokytojus. „Šis mano viešas darbo pasiūlymas yra įrodymas, jog mūsų visuomenei mokytojas labai svarbus. Šiandien mokyklos direktorius turi žinoti, kuo kvėpuoja dabartinis mokytojas. Didžiuojuosi, jog atlikdami pedagogines praktikas mokykloje, atėję dirbti šiandieniniai mokytojai skatina pedagoginių inovacijų kūrimą, taiko naujus ugdymo ir mokymo metodus, greitai užmezga ryšį tiek su moksleiviais, tiek su kolektyvu“, – tikina direktorius Rimantas Remeika.