ES literatūros premiją pelnė VDU ŠA alumnė, rašytoja Daina Opolskaitė

Lietuvių rašytoja, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos alumnė ( buv. Lietuvos edukologijos universiteto), lietuvių kalbos mokytoja  Daina Opolskaitė už novelių knygą „Dienų piramidės“ įvertinta Europos Sąjungos literatūros premija. Kūrėja yra viena iš keturiolikos pagerbtų rašytojų. Apdovanojimas bus įteiktas spalio 2 dieną Briuselyje. Šios literatūros premijos tikslas – atkreipti dėmesį į literatūros talentus visoje Europoje ir į šiuolaikinę Europos literatūrą bei kalbinį paveldą.

Per dešimt premijos metų premija skirta 108 rašytojams iš 41 šalies. Iš lietuvių sąraše trys: tai Laura Sintija Černiauskaitė (2009), Giedra Radvilavičiūtė (2012) ir Undinė Radzevičiūtė (2015).

Rašyti Daina pradėjo dar būdama mokinė, o pirmąją knygą išleido antrame kurse. „Dar mokykloje pasirodė pirmi rimtesni bandymai, kažkokios apraiškos. Svarbiu postūmiu į kūrybą tapo Jaunųjų filologų konkursas, kuriame dalyvavau vyresnėse klasėse. Patirtas įvertinimas stiprino, teikė pasitikėjimo. Studijuodama antrame kurse išleidau pirmąją novelių knygą „Drožlės“. Tai jau reiškė labai daug. Supratau, kad noriu rašyti“, – pasakoja Daina.

Kūryba į autorės gyvenimą atėjo netikėtai. „Atėjo, ir tiek. Šiuo atveju žmogus nesirenka, greičiau pasirenka jį. Ir aš galvoju, kad Kažkas mane pasirinko, parinko už mane, tikėjo, kad šiai misijai esu tinkama. Esu įsitikinusi, kad kūryba nėra tik saviraiška, tai suteiktas įgaliojimas išfiltruoti svarbius dalykus, kitiems atspindėti pasaulį, kuriame visi gyvename“, –  teiga rašytoja.

Dainos kūrybos įkvėpimo šaltinis – gyvenimas. „Gyvenimas. Žmonės. Kasdienis jų stebėjimas. Tada pamatai daugybę dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio, atrodo, neregimi. Ištinka kažin koks netikėtumo jausmas, stebuklingas atradimas, sukrėtimas ir tai verčia imtis plunksnos“, – pasakoja Daina Opolskaitė.