Europos sąjungos literatūros premija įteikta VDU ŠA alumnei, mokytojai, rašytojai D. Opolskaitei

Spalio 2 d. Briuselyje, Bozar menų centre, įteiktos 11-osios Europos sąjungos literatūros premijos, jomis apdovanota 14 naujų rašytojų iš 14 Europos šalių. Europos sąjungos literatūros premija įteikta Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos (buv. Lietuvos edukologijos universiteto) alumnei, lietuvių kalbos mokytojai, vaikų rašytojai Dainai Opolskaitei.  Lietuvei premija skirta už knygą „Dienų piramidės“.

Anksčiau Daina – teigusi, jog rašyti Daina pradėjo dar būdama mokinė, o pirmąją knygą išleido antrame kurse. „Dar mokykloje pasirodė pirmi rimtesni bandymai, kažkokios apraiškos. Svarbiu postūmiu į kūrybą tapo Jaunųjų filologų konkursas, kuriame dalyvavau vyresnėse klasėse. Patirtas įvertinimas stiprino, teikė pasitikėjimo. Studijuodama antrame kurse išleidau pirmąją novelių knygą „Drožlės“. Tai jau reiškė labai daug. Supratau, kad noriu rašyti“, – pasakoja Daina.

Kūryba į autorės gyvenimą atėjo netikėtai. „Atėjo, ir tiek. Šiuo atveju žmogus nesirenka, greičiau pasirenka jį. Ir aš galvoju, kad Kažkas mane pasirinko, parinko už mane, tikėjo, kad šiai misijai esu tinkama. Esu įsitikinusi, kad kūryba nėra tik saviraiška, tai suteiktas įgaliojimas išfiltruoti svarbius dalykus, kitiems atspindėti pasaulį, kuriame visi gyvename“, –  teiga rašytoja.

Dainos kūrybos įkvėpimo šaltinis – gyvenimas. „Gyvenimas. Žmonės. Kasdienis jų stebėjimas. Tada pamatai daugybę dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio, atrodo, neregimi. Ištinka kažin koks netikėtumo jausmas, stebuklingas atradimas, sukrėtimas ir tai verčia imtis plunksnos“, – pasakoja Daina Opolskaitė.