Išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas: juo tapo istorijos ir pilietiškumo mokytojas, VDU Švietimo akademijos absolventas A. Jonušas

Rugsėjo 28 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Antanas Jonušas, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokantis Vilniaus Valdorfo mokykloje, istorijos – „Karalienės Mortos“ mokyklos tarptautinio bakalaureato klasėje ir vedantis lytiškumo ugdymo pamokas VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namuose“.

A. Jonušas – baigęs istorijos bakalauro studijas tuometiniame Lietuvos edukologijos universitete (dab. VDU Švietimo akademijoje), edukologijos magistrantūros studijas.  Antanas  mokytojo karjerą pradėjo 2014 metais Vilniaus Valdorfo mokykloje. Kaip pats sakė, pajutęs palaikančią mokyklos atmosferą, draugišką kitų mokytojų priėmimą, netrukus visa galva įsitraukė į mokyklos bendruomenės veiklą, tapo klasės auklėtoju, aktyviu mokyklos darbo grupių nariu, ugdymo koordinatoriumi ir vienu iš mokyklos lyderių.

Mokytojas labai mėgsta akiratį plečiančias išvykas su mokiniais – ne kartą lankėsi užsienio Valdorfo mokyklose, Vilniaus muziejuose ir kitur.

Kaip inovatyviausias socialinių dalykų mokytojas pernai jis buvo apdovanotas Žinių ekonomikos forumo įsteigta „Inovatyviausio mokytojo“ premija. A. Jonušas aktyviai dalyvauja diskusijoje ir renginiuose švietimo temomis, šiemet tapo vienu iš „Šeimų asociacijos“ steigėjų ir valdybos nariu. A. Jonušas kuria metodinę medžiagą apie pamokų vedimą netradicinėse erdvėse, veda mokymus apie karjeros aplanko metodo taikymą mokantis ir įsivertinant, konsultuoja mokytojus, kaip pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams.

Premija laureatui bus įteikta spalio 5 d. 15 val. ministerijoje iškilmingame Tarptautinei mokytojų dienai skirtame renginyje.

VDU Švietimo akademijos bendruomenė sveikina absolventą, Meilės Lukšienės premijos laureatą Antaną Jonušą!