Kambodžos švietimo ir kultūros ministerijų bei aukštųjų mokyklų atstovai susirinko VDU ŠA

Kovo 12 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje prasidėjo tarptautinis penkias dienas truksiantis seminaras, į kurį atvyko 18 dalyvių iš Kambodžos švietimo ir kultūros ministerijų bei aukštųjų mokyklų: Karališkojo menų universiteto, Karališkojo Pnompenio universiteto ir Nacionalinio edukacijos instituto, tame tarpe trys atstovai iš Prancūzijos mokslo institucijų: Frankofonijos universitetinės agentūros bei Plėtros ir mokslinių tyrimų instituto. Seminaro tema – tarptautiniai ryšiai moksle ir studijose.

Seminaro dalyvius pasveikino VDU Švietimo akademijos kanclerė Vilija Salienė. Pranešimą apie Lietuvos ir VDU tarptautinius ryšius studijų srityje perskaitė VDU Tarptautinių ryšių departamento direktorė, „Erasmus+“ institucinė koordinatorė Ilona Kazlauskaitė. LR Seimo narys Mantas Adomėnas pristatė Lietuvos tarptautinės mokslo politikos kryptis. Užsienio svečiai LR Seime susitiko diskusijai apie Lietuvos švietimo prioritetus su LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariais Edmundu Pupiniu, Gintaru Steponavičiumi ir su šio komiteto biuro vedėju Kęstučiu Kaminsku. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje susitikę su jos generaliniu direktoriumi Renaldu Gudausku svečiai diskutavo apie kultūrinę diplomatiją.

Kovo 15 d. seminaro dalyviai darbuosis įvariose darbo grupėse ir sekcijose, susitiks su Prancūzų instituto darbuotojais, vieną dieną lankysis Kaune, VDU, kur susitiks su Rektoriumi ir kitais administracijos, universiteto mokslo klasterių atstovais. Numatyta pažintinė ir kultūrinė programa.

Seminaras surengtas vykdant tarptautinį „Erasmus+“ projektą „Humanitarinių mokslų tyrimų Kambodžoje valdymas ir plėtojimas“ (GEReSH-Cam), kurį  koordinuoja Nacionalinis rytų kalbų ir kultūrų institutas (Prancūzija). VDU Švietimo akademija yra šio projekto partneris. Kiti projekto partneriai: Latvijos universitetas, Frankofonijos universitetinė agentūra, Plėtros ir mokslinių tyrimų institutas, Kambodžos karalystės Kultūros ir menų ministerija, Kambodžos karalystės Švietimo, jaunimo ir sporto ministerija, Nacionalinis edukacijos institutas, Karališkasis Pnompenio universitetas, Karališkasis menų universitetas. Projekto vykdytojų grupės iš VDU sudėtyje – filologai: Vilma Leonavičienė, Loic Boizou, Daiva Mickūnaitytė ir Dainius Vaitiekūnas.