Kokybės dienos proga VDU – inovatyviausiųjų apdovanojimai VDU Švietimo akademijos dėstytojams
Lapkričio 14 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko renginys „Kokybė 360°“, skirtas Pasaulinei kokybės dienai, kuri minima kasmet antrąjį lapkričio ketvirtadienį Jungtinių Tautų iniciatyva. Renginio metu vyko apskritojo stalo diskusija apie ateities universitetus ir buvo apdovanoti inovatyviausi VDU dėstytojai bei akademiniai padaliniai.
„Kartais susiduriame su nuostata, kad kokybė siejama tik su vertinimu, akreditavimu, apklausomis ar kitomis kokybės agentūros ar universiteto padalinio vykdomomis veiklomis. Tačiau tai yra mitas. Kokybės užtikrinimas ir jos vystymas yra visų bendruomenės narių kasdieninė veikla, kiekvienas darbuotojas yra kokybės vystymo dalis. Todėl šis renginys yra skirtas gerųjų patirčių dalinimuisi ir bendrystei“, – renginį pristatė VDU studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.
Antroje renginio dalyje buvo apdovanoti inovatyviausi universiteto dėstytojai ir akademiniai padaliniai. Dėstytojai už inovatyvias iniciatyvas buvo apdovanoti šešiose kategorijose – kiekvienos kategorijos nugalėtojui skirtas 1000 eurų prizas. Už puikias inovacijas kai kuriose kategorijose dėstytojai buvo paskatinti 500 eurų prizais.
„Nors šis konkursas organizuojamas pirmą kartą, bet sulaukė labai daug dėmesio, o tai labai džiugina – dėstytojai kuria nuostabius dalykus, tačiau lieka nepastebėti. Apdovanojimais siekiame skatinti glaudesnį dėstytojų bendradarbiavimą ir dalinimąsi patirtimi“, – pasakoja Studijų prorektorė S. Pilkienė.
Aktyvių mokymo metodų kategorijoje pirmoji vieta buvo skirta VDU Švietimo akademijos dėstytojų komandai – doc. dr. Ilonai Tandzegolskienei-Bielaglovei, doc. dr. Nijolei Čiučiulkienei, prof. Sigitui Daukilui ir Heather Godfrey Gaddis – už videoreportažų kūrimą ir demonstravimą.
Skatinamasis prizas šioje kategorijoje skirtas Švietimo akademijos dėstytojai doc. dr. Aušrai Lisinskienei už asmenybės profiliavimą sporte.
Inovacijų studentų pasiekimų vertinimo kategorijoje laimėtojomis tapo VDU Švietimo akademijos dėstytojos doc. dr. Rasa Nedzinskaitė-Mačiūnienė ir doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė už virtualų pabėgimo kambarį studijavimo pasiekimų savitikrai.
Įtraukių ir individualizuotų metodų kategorijoje skatinamieji prizai buvo skirti tarptautinei dėstytojų komandai – dr. Maríai José de Urrazai, Lingyi Chu, Albai Rosai Mennillo ir Katerynai Horlenko (Švietimo akademija) už Įtraukiančią IKT ir DI paremtą mokymo(si) priemonę kokybiškam švietimui, doc. dr. Odetai Norkutei (Švietimo akademija) už „Baigiamasis darbas – „be“ vadovo“, dr. Sigitai Šilingaitei (Švietimo akademija) – už „Istorijų pasakojimo (storytelling) metodo taikymas Bendrosios didaktikos paskaitose“, Astai Lapėnienei (Švietimo akademija) – už Elektroninį Mokytojo dienoraštį.
Dėstytojų bendradarbiavimo ir bendrakūros kategorijoje skatinamasis prizas skirtas doc. dr. Elenai Trepulei (Socialinių mokslų fakultetas ir Švietimo akademija) už emocinio intelekto ugdymą (EIU) bendradarbiaujant.
Už lyderystę – prizai VDU akademiniams padaliniams
„Kokybės kultūros vystyme esminis dalykas yra visos bendruomenės įsitraukimas, kiekvieno darbuotojo indėlis. Kokybės vertinimas yra daugiasluoksnis procesas. Formaliąją pusę gali matuoti tam tikrais rodikliais, tačiau kokybės kultūros neišmatuos joks instrumentas, tai jausena, kuri gali būti išreiškiama individualiai. Todėl šiemet paprašėme pačių padalinių bendruomenių įsivertinti, kaip jie save identifikuoja ir kokią dalį užima kokybės kultūros vystymo mozaikoje. Taip pat dalis nominacijų buvo skiriama už formaliuosius kriterijus. Visos nominacijos yra esminės kokybės vystymo dedamosios“, – padalinių nominacijas pristatė Studijų prorektorė.
Individualizuotų studijų lyderiu tapo VDU Švietimo akademija.