Mokytojas M. Nefas – su savo energija, charizma ir užburiantis mokinius savo tikrumu

Portale 15min.lt spausdinamas interviu su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos dėstytoju, Šv. Kristoforo gimnazijos istorijos mokytoju Mindaugu Nefu.

Į mokinių klausimą, kada jo gimtadienis, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas atsako užduotimi: tą dieną, kai Japonija užpuolė Jungtines Amerikos Valstijas. Į feisbuko draugus jis auklėtinių nekviečia, tačiau jei vaikai nori tapti draugais socialiniame tinkle, visada priima. „Mokytojas neturi būti kaip postamentas, kurio neįmanoma pasiekti“, – įsitikinęs M.Nefas.

M.Nefas – istorijos mokslų daktaras, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje istorijos mokytojas, kilęs iš pedagogų šeimos, vyro šeimoje – net šešiolika pedagogų. „Mokytojas – su savo energija, charizma ir užburiantis mokinius savo tikrumu“, – taip apie M.Nefą atsiliepia jo kolegos. 15min GYVENIMAS pokalbis su M.Nefu – apie kasdienybės pasirinkimus, iššūkius ir naująją kartą. – Pradėkime nuo to, kad jūsų šeimoje yra net 16 mokytojų. Apie ką jūs, susėdę prie Velykų stalo, kalbėsitės? Apskritai – apie ką kalbatės per šventes? – Iš tiesų giminėje yra net ir dar daugiau mokytojų. Viena iš temų, kuri yra visada paliečiama, – pedagoginė patirtis. Tiek džiaugsmai, tiek rūpesčiai. Natūralu, kad kai tiek daug bendro intereso – apie tai kalbamės. Bet tikrai nėra taip, kad prie šventinio stalo mes kalbėtume tik apie mokyklą ar tik apie mokinius. Kaip ir daugelis bet kokios srities profesionalų, mokame atsiriboti nuo savo darbo. – Iš kur, kodėl giminėje tiek mokytojų? Matyt, ir giminė didelė? – Taip, didelė. Antras dalykas – tai pereinamumas iš kartos į kartą. Mano močiutė buvo mokytoja, tėvai – mokytojai. Ir taip atsitinka. – O kodėl istorija? – Tėčio įtaka, nes jis buvo istorijos mokytojas. Augau tokiu laikmečiu, kai buvo istorinis pikas, pakilimas, Atgimimas, Nepriklausomybės atkūrimas. Vėliau tėtis aktyviai dalyvavo politiniuose procesuose. Natūralu, kad su istorija buvo užsimezgęs artimas santykis. Nuo mažumės domino šie dalykai. Taip ir įklimpau.

Skaitykite daugiau.