Doc. dr. R. Matonienė: Naujos kartos mokytojų rengimas VDU Švietimo akademijoje Vilniuje ir Kaune

Portale „Švietimo naujienos“ Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos kanclerės pavaduotoja doc. dr. Rasa Matonienė dalinasi įžvalgomis apie naujos kartos mokytojų rengimą VDU Švietimo akademijoje Vilniuje ir Kaune.

„Pedagogų rengimas Švietimo akademijoje grįstas tyrimais ir šiuolaikiniais mokytojų ir mokinių poreikiais. Naujasis mokytojų rengimo modelis buvo parengtas subūrus Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Estijos, Šveicarijos, Škotijos, Austrijos, Lenkijos ekspertus. Taip pat Akademija yra pasirašiusi sutartis su Talino, Turku, Liucernos, Edinburgo ir kitais universitetais, aktyviai bendradarbiauja su nacionaliniais partneriais – 80 Lietuvos mokyklų, 60 savivaldybių.

Pagrindiniai naujosios sistemos akcentai – platus visapusis išsilavinimas, daugiakalbystė, tarptautiškumas ir verslumas. Rengiami skaitmeniškai kompetentingi mokytojai, skatinamas pedagoginių inovacijų kūrimas, akcentuojama įtrauktis ir ugdymo poreikių įvairovė, taikomi inovatyvūs ugdymo ir mokymosi metodai.“

Skaitykite daugiau: čia.