Augustino Dainio virtualus seminaras „Atgal prie paideia! Kuo šiandien aktualūs graikai filosofijos ir etikos pedagogui?“

Gegužės 29 d., pirmadienį, 16 val. vyks VDU Švietimo akademijos dėstytojo, filosofo doc. dr. Augustino Dainio virtualus seminaras „Atgal prie paideia! Kuo šiandien aktualūs graikai filosofijos ir etikos pedagogui?“.
Seminare bus apžvelgiamos šiandieninės pohumanistinio ugdymo, kurio dėmesio centre – nebe žmogus, o gamta, problemos ir aktualumas. Bus aptariama modernaus humanistinio ugdymo kilmė iš romėniškosios ugdymo sampratos (humanitas) ir graikiškosios ugdymo sampratos (paideia), taip pat detaliai nagrinėjama Platono ugymo samprata bei jos aktualumas šiandieniniam filosofijos ir etikos pedagogui. Kitaip nei mano pohumanistinio ugdymo teoretikai, šiolaikinės epochos ugdymo uždavinys yra ne nusigręžti nuo klasikinio ugdymo problemų, o sugrįžti prie pirmapradės graikų paideia sampratos. Klasikinio ugdymo principų supratimas padės geriau spręsti šiandieninio ugdymo uždavinius, susijusius su ekologija, dirbtinio intelekto plėtra ir kt.
Seminare bus galimybė sužinoti apie Mokomojo dalyko pedagogikos: filosofijos ir etikos pedagogikos bakalauro programą bei modulio studijas!