Diskusija „Mokytis kalbos – tai išdrįsti kalbėti ir susikalbėti“

Vasario 1 d., 17.30 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečiame į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamą viešą disputą „Mokytis kalbos – tai išdrįsti kalbėti ir susikalbėti“.

Daugiau nei dvidešimt metų VDU rengia Lietuvių kalbos ir kultūros kursus. Diskusijoje bus kalbama apie tai, kodėl užsieniečiai mokosi lietuvių kalbos, kiek statistinis lietuvis moka kalbų. Kokių pranašumų įgyjame mokėdami užsienio kalbų? Poliglotas – naujos kartos visuomenės paveikslas? Ar pagarbu mokėti kaimynų kalbą?

Pasak organizatorių, puiku, kad lietuviai moka užsienio kalbų. Džiugina, kad ir užsieniečiai mokosi lietuvių kalbos dėl įvairiausių priežasčių: atvyksta į Lietuvą, čia kuriasi, dirba ir gyvena. Kalba yra labai svarbi integracijai į visuomenę. Ji asmeniui padeda tapti bendruomenės dalimi. O jeigu kalbos nemoki, negali susikalbėti, tad negali pritapti bendruomenėje.

„Blogai, kad patys mėgstam sakyti, esą lietuvių kalba tokia sunki, kad užsienietis neva niekada neišmoks. Nė viena kalba nėra tokia sudėtinga, kad jos nebūtų galima išmokti“, – sako renginio organizatoriai ir kviečia diskutuoti.

Būtina registruotis čia.

Diskusijoje dalyvaus VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė Vilma Leonavičienė, VDU dėstytojas, filosofas, rašytojas Liutauras Degėsys, VDU doktorantė, dėstytoja Ingrida Mereckaitė,  tarptautinio vaikų darželio „Katino dienelės“ direktorė Asta Jagelo, redaktorė, Lietuvių kalbos draugijos narė Rita Urnėžiūtė.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Renginiuose uždarose erdvėse visi vyresni nei šešerių žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Neįgaliesiems, to daryti negalintiems dėl sveikatos, rekomenduojamas veido skydelis. Dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.