Rokiškyje projekto „Būkim pažįstami“ VDU ŠA užsieniečiai studentai pasidalijo įžvalgomis apie Lietuvą

Balandžio 9 d. Rokiškio krašto muziejuje lankėsi projekto „Būkim pažįstami“ dalyviai – Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Švietimo akademijoje  pagal „Erasmus+“ programą studijuojančios studentės  Diana Duna  iš Latvijos, Emma Pieters iš   Belgijos, taip pat Lietuvių kalbos ir kultūros centro buvusi lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų dalyvė Han Yan iš Kinijos. Užsienietės pristatė savo gimtąsias šalis, pasidalijo įžvalgomis ir gyvenimo akimirkomis jų gimtosiose šalyse ir Lietuvoje.

Remiantis sociologinių tyrimų rezultatais, didelė dalis Lietuvos gyventojų nenorėtų, kad jų kaimynas ar bendradarbis būtų užsienietis, tačiau vos keli iš jų pažįsta ar yra bendravę su jais. Siekiant didesnio tarpusavio pažinimo ir supratimo, taip pat skatinant dialogą tarp Lietuvos ir trečiųjų šalių piliečių, projekte „Būkim pažįstami“ pristatomos į Lietuvą atvykusių užsieniečių įžvalgos ir patirtys, gyvenimo akimirkos jų gimtosiose šalyse ir Lietuvoje.