- Titulinis
- Padaliniai
- Lituanistikos ir tarptautinių programų centras
Lituanistikos ir tarptautinių programų centras
Apie mus
VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų centras yra dinamiškas švietimo ir kultūros centras, teikiantis kvalifikacijos kėlimo ir mokymosi paslaugas įvairiems dalyviams iš viso pasaulio. Centre organizuojami įvairūs lietuvių kalbos ir kultūros kursai, kvalifikacijos kėlimo programos pedagogams, mokytojams ir visiems švietimo sistemos darbuotojams. Centras bendradarbiauja su daugybe partnerių Lietuvoje ir užsienyje; Baltistikos centrais, mokytojų asociacijomis.
Vienas iš svarbiausių centro darbų – kasmetiniai Lietuvių kalbos ir kultūros kursai, kurie vyksta tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai. Kursų dalyviai – užsienio lietuvių kilmės piliečiai, norintys giliau pažinti lietuvių kalbą ir kultūrą, taip pat užsienio šalių studentai, pedagogai bei lietuviškai nekalbantys Lietuvos piliečiai. Intensyvūs kursai vyksta žiemą bei vasarą (4 savaičių trukmės). Be to, centras rengia lituanistines studijas užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams.
Centras taip pat įgyvendina inovatyvius projektus, skirtus lituanistikos sklaidai ir mokymosi metodų tobulinimui, kuris suburia Baltistikos centrų studentus ir dėstytojus iš viso pasaulio. Bendradarbiaujant su įvairiomis institucijomis, centras prisideda prie lietuviškos kultūros sklaidos ir skatina lietuvių kalbos mokymąsi tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.
Centro veiklų svarbi sritis yra ir Erasmus+ programa, kuri skatina tarptautinį bendradarbiavimą bei akademinį mobilumą. Šios programos dėka studentai turi galimybę atlikti praktikas Lietuvos ir užsienio švietimo įstaigose, o dėstytojai dalyvauti tarptautiniuose mokymosi bei dėstymo mainuose. Centras nuolat ieško galimybių, kaip dar efektyviau įgyvendinti universiteto tarptautiškumo strategijos tikslus ir uždavinius, drauge su Tarptautinių ryšių departamentu teikia konsultacijas studentams ir dėstytojams, siekiantiems dalyvauti tarptautinėse mobilumo programose.
Partneriai:
- URM Globalios Lietuvos departamentas
- ŠMSM Švietimo tinklo politikos departamentas Užsienio lietuvių skyrius
- NŠA Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus specialistai
- Lituanstinių mokyklų asociacija
- Lituanistų sambūris
- Lietuvių kalbos draugija
- Vroclavo universiteto Lietuvių kalbos centras
- Lenkijos Jogailaičių universiteto Lietuvos studijų centras
Komanda
Pareigos | Laipsnis | Pavardė, vardas | Telefonas | (Vidinis) | Kabinetas | Elektroninis paštas |
Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė | Vilma Leonavičienė | (85)2330852
(85)2758113 |
T. Ševčenkos g. 31, 216 kab. | vilma.leonaviciene@vdu.lt | ||
Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vyresnioji specialistė | Sigita Remeikienė | (85)2330852
(85)2758113 |
2346 | T. Ševčenkos g. 31, 216 kab. | sigita.remeikiene@vdu.lt | |
Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vyresnioji specialistė | Viktorija Milvydaitė | (85) 2330852 | T. Ševčenkos g. 31, 216 kab. | viktorija.milvydaite@vdu.lt |
Lituanistinės studijos
VDU Švietimo akademijoje kasmet vykdomos intensyvios dvi savaites trunkančios lituanistinės studijos, kurios pritraukia dalyvių iš įvairių pasaulio šalių. Šių studijų metu dalyviai gilina žinias apie lietuvių kalbą, kultūrą, istoriją bei literatūrą. Programoje numatytos paskaitos ir kultūrinės veiklos, ekskursijos apie Lietuvos kultūros paveldą, tautinę tapatybę ir šiuolaikinę visuomenę.
Lituanistinės studijos yra puiki galimybė lituanistinių mokyklų mokytojams bei Baltistikos centrų dėstytojams gilinti kalbinius įgūdžius, susipažinti su Lietuva per patirtis ir praktines veiklas. Dalyviai taip pat turi galimybę užmegzti naujas akademines ir profesines pažintis, keistis patirtimi su kitais lituanistinių mokyklų dalyviais bei Lietuvos akademine bendruomene.
Lituanistinių studijų akimirkos
Lietuvių kalbos ir kultūros kursai
Intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros kursai VDU Švietimo akademijoje: patirtis, kuri keičia gyvenimus
VDU Švietimo akademija jau daugelį metų siūlo intensyvius lietuvių kalbos ir kultūros kursus. Šie kursai yra nuostabi galimybė visiems, norintiems giliai įsitraukti į lietuvių kalbos ir kultūros mokymąsi. Kursai vyksta kasmet vasarą ir žiemą keturias savaites ir yra skirti įvairaus lygio dalyviams, nuo pradedančiųjų iki pažengusių. Nuo pirmųjų dienų iki paskutiniųjų, dalyviai skiria dėmesį ne tik gramatikai ir žodynui, bet ir gilina savo žinias apie lietuvių kultūros ir istorijos subtilybes.
Dalyvių atsiliepimai rodo, kad kursai pritraukia žmones iš viso pasaulio – nuo JAV iki Australijos, nuo Skandinavijos iki Pietų Amerikos. Ši įvairių šalių ir kultūrų įvairovė praturtina kursų patirtį, nes dalyviai ne tik mokosi kalbos, bet ir klauso sociokultūrinių paskaitų ciklo, dalinasi savo kultūrinėmis perspektyvomis.
Programos/Studijos
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams nacionalinė kvalifikacijos programa (2024-2026)
VDU Švietimo akademijos Lituanistikos ir tarptautinių programų centras (VDU), kaip Nacionalinės švietimo agentūros projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ partneris, su džiaugsmu kviečia švietimo įstaigų pedagoginius darbuotojus dalyvauti mūsų kvalifikacijos tobulinimo programose. Šios programos ne tik padės jums tobulinti savo profesines kompetencijas, bet ir suteiks papildomą pridėtinę vertę – galimybę įskaityti kursų kreditus į magistrantūros studijas, jei nuspręsite tęsti akademinį kelią ateityje. Nepaleiskite šios puikios galimybės augti profesinėje srityje ir siekti savo karjeros tikslų kartu su VDU.
Lituanistinio švietimo vykdytojams (2024-2026)
Numatytos studijos pasirinktoje programoje bus finansuojamos projekto „Tęsk: ateik. Tobulėk. Prisidėk! “ lėšomis.
Vytauto Didžiojo universitetas kviečia lituanistinio švietimo specialistus iš užsienio lituanistinių mokyklų prisijungti prie Švietimo akademijos parengtos programos ir įgyti pedagoginio kvalifikacijos arba papildomų dalykinių kompetencijų mokomojo dalyko moduliuose.
- Lietuvių kalba ir literatūra (Lituanistinio švietimo vykdytojas),
- Istorija (Lituanistinio švietimo vykdytojas),
- Geografija (Lituanistinio švietimo vykdytojas)
Praktikos. Erasmus+
Veiklos sritys: ŠA mobilumai pagal Erasmus ir dvišalio bendradarbiavimo programas (studentų mainai studijoms, tarptautinės praktikos, akademinio personalo mainai, intensyvios mišrios programos, ekspertų vizitai), lituanistinės praktikos, užsienio studentų priėmimas laipsnio studijoms, tarptautiniai projektai.
Erasmus+ programos galimybės studentams:
Dvišaliai mainai: VDU mobilumo stipendija;
Erasmus+ programos galimybės personalui:
VDU ŠA studijų programos anglų kalba:
Projektai
VDU ŠA Lituanistikos ir Tarptautinių programų centras 2024 metais įgyvendino kelis įdomius projektus, kurie ne tik prisideda prie lituanistikos sklaidos, bet ir atveria naujas galimybes tarptautiniam bendradarbiavimui. Vienas iš tokių projektų – „Inovacijų lituanistikoje: nuo mokslo iki praktikos“, vykstantis nuo 2011 metų kasmet. Šiuo projektu siekiama ne tik tobulinti lietuvių kalbos ir kultūros mokymo metodus, bet ir sukurti efektyvius mokymo įrankius, kuriuos galima pritaikyti įvairiose tarptautinėse platformose.
Erasmus+ Strateginių partnerysčių projektas „Digital Transition of Lithuanian Language and Culture Courses (diLILAC)“, kurio tikslas – sustiprinti lietuvių kalbos ir kultūros pedagogų gebėjimus teikti interaktyvų ir įtraukiantį skaitmeninį ugdymą. Tai Lietuvių kalbos ir kultūros platforma užsieniečiams, kurie mokosi lietuvių kalbos.
Erasmus+ projektas „TASC“ (Teaching and Learning Across Cultures) yra novatoriška iniciatyva, siekianti sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir dalijimąsi gerąja praktika švietimo srityje. Šio projekto tikslas – skatinti kultūrinę įvairovę ir mokymo metodų efektyvumą, organizuojant mokymo ir mokymosi mainus tarp universitetų. Projekto veiklose aktyviai dalyvauja ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija, kuri prisideda prie šių tarptautinių seminarų ir mokymų organizavimo, siekiant įtraukti įvairių kultūrų atstovus ir jų pedagogines praktikas.
Studentų atsiliepimai
Bharat Sharma, Indija. Aš esu Bharat iš Indijos – šalies, garsėjančios savo kalbų ir kultūrų įvairove. Sužinojęs apie panašumus tarp sanskrito ir lietuvių kalbų, buvau priblokštas. Nors sanskrito kalbos nemoku, bet kaip hindi kalbėtos vartotojas, atpažįstu daug lietuvių kalbos žodžių. Kursai suteikė man galimybę ne tik išmokti kalbos, bet ir pažinti Lietuvos kultūrinį unikalumą Vilnius – miestas, kuriame modernumas puikiai dera su tradicijomis, ir aš nekantrauju sugrįžti čia vėl.
Jinyoung Yang, Pietų Korėja. Lietuvių kalba – viena iš seniausių indoeuropiečių kalbų, ir aš norėjau pažinti šią paslaptingą bei gražią kalbą. Vytauto Didžiojo Universiteto kursai buvo puiki galimybė ne tik išmokti kalbą, bet ir pažinti kultūrą. Vilnius mane sužavėjo savo gyventojų šiluma ir senamiesčio grožiu. Aš noriu šį miestą pristatyti savo draugams Korėjoje – jis tikrai paliko įspūdį.
Aistė, JAV. Kadangi esu pusiau lietuvė, man svarbu išmokti lietuvių kalbą ir geriau suprasti savo kultūrą. Įdomiausia buvo išgirsti skirtingas istorijas apie tai, kodėl žmonės domisi lietuvių kalba. Nors Vilnių jau pažįstu, buvo malonu parodyti jį naujiems studentams ir atrasti naujų faktų apie šį nuostabų miestą.
Sinan, Turkija. Lietuvių kalba – viena iš labiausiai išsilaikiusių ir gražiausių kalbų pasaulyje. Vasaros kursai Vytauto Didžiojo Universitete suteikė unikalią galimybę pažinti šią nuostabią šalį. Apsilankymas Anykščiuose ir Nidoje, bei susitikimai su draugiškais Lietuvos žmonėmis buvo nuostabūs. Geriausias dalykas kurse buvo galimybė susipažinti su žmonėmis iš viso pasaulio ir sukurti ilgalaikes draugystes. Vilniuje jaučiausi kaip namie, ypač Bernardinų sode, kur šventėme mano gimtadienį.
Maria Fernandez iš Ispanijos. Vienas iš įsimintiniausių momentų buvo mūsų ekskursija po Vilnių, kur mes ne tik aplankėme pagrindinius miesto paminklus, bet ir dalyvavome vietinių amatų dirbtuvėse. Tai buvo neįtikėtina galimybė ne tik kalbėti lietuviškai, bet ir gyvai patirti šalies kultūrą.
Alex Johnson iš JAV. Šie kursai buvo puiki galimybė ne tik tobulinti lietuvių kalbos įgūdžius, bet ir susipažinti su šiuolaikiniais lietuvių menininkais ir rašytojais. Mūsų dėstytojai ne tik mokė kalbos, bet ir skatino mus dalyvauti diskusijose apie lietuvių literatūrą ir meną. Tai suteikė man naują perspektyvą apie šią nuostabią šalį.
Katarzyna Nowak, Lenkija. VDU Švietimo akademija siūlo išskirtinę galimybę pažinti ne tik lietuvių kalbą, bet ir kultūrą. Ypač įsimintinas buvo mūsų susitikimas su vietos bendruomenėmis. Tai buvo ne tik edukacinė, bet ir labai asmeninė patirtis. Kursų dėstytojai buvo itin atsidavę ir padėjo mums įsisavinti lietuvių kalbos subtilybes, kurios pasirodė daug lengviau suprantamos su tokiu asmeniniu požiūriu.
- Lituanistikos ir tarptautinių programų centras
- Dirbtinio intelekto ir robotikos laboratorija
- Edukologijos tyrimų institutas
- Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo katedra
- Įtraukiojo ugdymo ir švietimo pagalbos katedra
- Moderniųjų didaktikų katedra
- Mokytojų rengimo institutas
- Sportinio ugdymo tyrimų laboratorija
- Švietimo akademijos taryba
- Švietimo vadybos ir politikos katedra
- Lenkų kalbos ir kultūros centras