Ciuriche VDU ŠA mokslininkė A. Petruškevičiūtė susitiko su užsienio edukologais

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Švietimo akademijos lektorė doc. dr. Auksė Petruškevičiūtė lankėsi Ciuriche (Šveicarijoje),  kur susitiko su kitų šalių mokslininkais: Ciuricho pedagogų rengimo universiteto (Zurich University of Teacher Education / PHZH) profesore dr. Patricia Schuler Braunschweig, Ciuricho socialinio darbo universiteto (Zurich University of Applied Sciences ZHAW) profesore dr. Esther Forrer Kasteel, Švedijos Linköping Universiteto mokslininke dr.  Helene Elvstrand, Italijos edukacinių tyrimų organizacijos „Puntocometa“ tyrėjais Paolo Nardi ir Julie Pizzuti.

Mokslininkų grupė susitiko aptarti tarptautinio bendradarbiavimo perspektyvas ir būsimo Erasmus+ projekto galimybes. Rengiamas projektas orientuotas į socioedukacinių netolygumų praplečiant formaliojo ir neformaliojo  vaikų ugdymosi įveiką. Projekte dalyvaus Suomijos, Šveicarijos, Lichtenšteino, Italijos, Danijos ir Lietuvos mokslininkai bei bendrojo ugdymo mokyklos. VDU Švietimo akademija yra pakviesta tapti rengiamo projekto partneriu.

Ši tarptautinė partnerystė užsimezgė dėstytojai Auksei Petruškevičiūtei dalyvaujant tarptautinėje edukacinių tyrimų asociacijos (EERA) konferencijoje „Inclusion and Exclusion, Resources for Educational Research?“ Bolcane praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Italijoje mokslininkė pristatė pranešimą „Community-based School Design Towards Social Inclusion: Case Study of Productive Learning“. Lietuvės  pranešimas sudomino užsienio šalių edukologus, užsimezgė bendradarbiavimo galimybės.

Už dalyvavimą tarptautinėje konferencijoje mokslininkė dėkoja projekto „Lyderių laikas 3“ komandai.