VDU Švietimo akademija ir Krokuvos pedagoginio universitetas vykdo projektą apie kompetentingą mokytoją

Balandžio-gegužės mėnesiais VDU Švietimo akademija tapo Krokuvos pedagoginio universiteto (Lenkija) partneriu, įgyvendinant bendrą studijų projektą „Kompetentingas mokytojas – savo darbo meistras ir ugdytojas“. Vienas iš projekto tikslų – pasidalinti patirtimi mokytojų rengimo srityje, o taip pat supažindinti Krokuvos pedagoginio universiteto lenkų filologijos studentus su lenkų kalbos mokymo specifika daugiakultūrėje aplinkoje.

Projektas numato susitikimus su Lietuvos švietimo įstaigų ir asociacijų atstovais, lenkų kalbos pamokų stebėjimą, virtualias ekskursijas muziejuose ir akademines paskaitas. Dėl pandeminės situacijos visos projekto veiklos vykdomos nuotoliniu būdu. Projekto vykdymą Lietuvoje koordinuoja VDU Švietimo akademijos dėstytoja doc. dr. Irena Masoit.

Balandžio m. Krokuvos pedagoginio universiteto studentai ir dėstytojai stebėjo lenkų kalbos pamokas, kurias vedė Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijos ir Vilniaus raj. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokytojos.

Gegužės 10 d. ir 12 d. projekto dalyviai arčiau susipažins su dviem asmenybėmis, susiformavusiomis lenkų ir lietuvių kultūrų sankirtoje – Adomu Mickevičiumi ir Česlovu Milošu. Paskaitas skaitys lektoriai iš Lenkijos, o taip pat VDU Lenkų kalbos ir kultūros centro dėstytojai doc. dr. Henrika Sokolovska, doc. dr. Irena Masoit, doc. dr. Romuald Narunec, doc. dr. Barbara Dvilevič ir Česlovo Milošo centro mokslininkas dr. Tomasz Błaszczak.

Programa.