Vyks Meilės Lukšienės premijos diplomo įteikimas VDU ŠA doc. dr. R. T. Bruzgelevičienei

2018 m. gruodžio 20 d. (ketvirtadienį) 13.10 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3) vyks Meilės Lukšienės premijos diplomo įteikimas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos doc. dr. Ramutei Teresei Bruzgelevičienei.

2018 m. lapkričio 13 d. LMA prezidiumas, remdamasis minėtos komisijos siūlymu, 2018 m. Meilės Lukšienės premiją skyrė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos mokslininkei doc. dr. Ramutei Teresei Bruzgelevičienei už monografijas ir taikomuosius Lietuvos švietimo kūrimo tyrimus 1988–2014 m.

Doc. dr. Ramutė Teresė Bruzgelevičienė – žurnalistė, aktyvi atkurtos Lietuvos valstybės švietimo reformos dalyvė, tyrėja ir habil. dr. Meilės Lukšienės mokslinių darbų skleidėja visuomenei. Mokslininkė R. T. Bruzgelevičienė, apgynusi mokslų daktaro disertaciją „Lietuvos švietimo reforma ugdymo paradigmų kaitos aspektu 1988–1997“, išleido monografiją „Lietuvos švietimo kūrimas 1988–1997“. Tai pirmasis fundamentalus mokslinis teorinis tokio pobūdžio darbas. Monografijoje yra unikalių, niekur neskelbtų rankraščių, vykusių diskusijų protokolų, atsiminimų, įrašų, kurie atkuria nepriklausomos Lietuvos švietimo pagrindą. Edukologė sudariusi Meilės Lukšienės knygą „Jungtys“, kitas reformos teoriją ir praktiką analizuojančias knygas. Doc. dr. R. T.  Bruzgelevičienės teigimu, svarbu suvokti švietimo reformos istorinio laiko jungtis. Mokslininkė dažnai pabrėžia daktarės Meilės Lukšienės idėjų ir darbų svarbą Lietuvos švietimo istorijai ir ateičiai. „Meilė Lukšienė – viena iš nedaugelio mūsų kultūros mohikanų, tapusių skirtingų laikų jungtimi“, – sako doc. dr. R. T. Bruzgelevičienė.

Edukologė prisideda prie Lietuvos švietimo reformos iniciatorės Meilės Lukšienės atminimo įamžinimo, dalyvauja Meilės Lukšienės skaitymų renginiuose, yra organizavusi švietimo istorijos seminarą „Švietimas kaip valstybės misija“, rašo straipsnius, skaito paskaitas Lietuvos mokyklose ir švietimo bendruomenėse.

Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinio susirinkimo darbotvarkė: čia.