Dr. V. Makauskienės virtuali paskaita-diskusija „Kaip padėti mikčiojančiam vaikui?“.

VDU Švietimo akademijoje startuoja Ekspertų klubas tėvams. Švietimo ekspertai ir lyderiai dalinsis savo patirtimi ir patars, kaip ugdyti XXI amžiaus vaikus, kalbės apie auklėjimo iššūkius, integraciją vaikų darželyje, mokykloje, atskleis ne vieną mokymosi sėkmę. Ekspertų klubas skirtas tėvams.
Spalio 22 d. minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Tad šia proga norime rekomenduoti puikią, įdomią ekspertę, VDU Švietimo akademijos dėstytoją, logopedę ir psichologę dr. Vilmą Makauskienę. Mikčiojimas dažniausiai pasireiškia antraisiais–penktaisiais gyvenimo metais, intensyviai formuojantis vaiko kalbai. Nepaisant ilgamečių mokslininkų pastangų atskleisti mikčiojimo priežastis, jos iki šios nėra aiškios. Manoma, kad vaikas gali turėti įgimtą polinkį į kalbos nesklandumus. Jei šeimoje bent vienas iš tėvų ar artimųjų mikčioja, tikimybė, kad vaiką gali varginti šis sutrikimas, yra net penkis kartus didesnė, nei tuo atveju, kai nemikčioja nė vienas iš artimųjų. Atliktų tyrimų duomenys rodo, kad mikčiojimą sukelia daugelio veiksnių (neurofiziologinių, psichologinių, genetinių ir socialinių) sąveika. Įdomu, jog Aristotelis, Niutonas, Čerčilis, Merlin Monro, dabartinis prezidentas Džo Baidenas mikčiojo. Šie žmonės neleido mikčiojimui jų sustabdyti ir tapo žinomi visame pasaulyje.
Spalio 28 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečiame į virtualią paskaitą-diskusiją „Kaip padėti mikčiojančiam vaikui?“. Paskaitoje dr. Vilma Makauskienė kalbės apie mikčiojimą, o savo asmenine patirtimi dalinsis politologas, diplomatas, publicistas dr. Egidijus Vareikis.
Logopedė ir psichologė Dr. Vilma Makauskienė – dirba individualiai ir grupėje su mikčiojančiais vaikais, paaugliais bei suaugusiais. Konsultuoja mikčiojančiųjų šeimos narius, pedagogus. Stažavosi North Western (JAV), Eastern Washington (JAV), Alberta (Kanada) universitetuose, M. Palin pagalbos mikčiojantiesiems centre (Londonas), dalyvavo konferencijose Australijoje, Rusijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Rusijoje, Graikijoje ir kt. Skaito pranešimus Lietuvos ir užsienio šalių logopedams. Parengė keletą mokslinių straipsnių, metodinių leidinių, vadovėlį “Sklandaus kalbėjimo sutrikimai”. Aktyviai dalyvauja Lietuvos logopedų asociacijos veikloje.