VDU Švietimo akademija Kaune ir Vilniuje

Vyauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija – didžiausias pedagogų rengimo centras Lietuvoje, studijas vykdo dvejuose miestuose Kaune ir Vilniuje.

Pedagogikos studijos VDU Švietimo akademijoje – naujas žvilgsnis į mokytojų rengimą. Rytdienos pedagogų karta čia auginama sujungus tvirtas dalykines bei tarpdisciplinines žinias, efektyviausias edukologijos mokslo patirtis, gilias tradicijas ir puoselėjant humanistinę artes liberales dvasią. Rengiant mokytojus, be išsamių dalyko žinių ne mažesnis dėmesys skiriamas visapusiškam išsilavinimui ir kiekvieno savirealizacijai. Galimybės įgyti įvairių sričių žinių, mokytis užsienio kalbų, ugdyti kūrybiškumo, verslumo ir informacinio raštingumo gebėjimus praktinėse laboratorijose – tai sąlygos formuotis laisvai asmenybei, gebančiai prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančio pasaulio.

Ne vienerius metus VDU Švietimo akademija rodo lyderystę ugdymo krypties studijų srityse,  pedagogikos studijos buvo įvertintos šalies ir tarptautinių ekspertų. 2023 m. vienintelis Lietuvoje šis edukologijos krypties vienetas gavo 4,5 balo iš 5 maksimalių galimų.

VDU Švietimo akademijoje – Edukologijos tyrimų institutas, Inovatyvių studijų institutas, Mokytojų rengimo institutas,  Profesinio tobulinimo institutas. Veikia 4 katedros: Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo katedra, Moderniųjų didaktikų katedra, Švietimo, vadybos ir poliktikos katedra, Švietimo pagalbos, fizinio ir sveikatos ugdymo katedra.

VDU Švietimo akademijos tikslas – sukurti aplinką, kurioje galėtų bręsti savimi pasitikintis, nebijantis iššūkių, kompetentingas XXI amžiaus mokytojas.Išskirtinės studijos, leidžiančios tapti motyvuota ir kuriančia asmenybe. Toks VDU Švietimo akademijos tikslas – parengti savimi pasitikintį, kompetentingą, inovatyvų mokytoją. Minėtuosius studijų principus savo pavyzdžiu palaiko Švietimo akademijos dėstytojai – švietimo ir visuomenės lyderiai – ne tik savo srities profesionalai, mokslininkai, bet ir nacionalinių premijų laureatai, pripažinti rašytojai, sportininkai, menininkai, kultūros veikėjai. Dabarties ir ateities švietimo užmojus Švietimo akademijoje įgyvendiname kartu – akademikai, studentai, švietimo bendruomenė bei švietimo klausimams neabejinga visuomenė. Visi, nebijodami iššūkių, prisidedame prie ateities Lietuvos kūrimo.