Diskusijoje „Aristotelis ir gyvenimo prasmės beieškant“ dalyvavo prof. T. Aleknienė

Gruodžio 4 d. įvyko Valdovų rūmuose vyko diskusija „Aristotelis ir gyvenimo prasmės beieškant“, kurios metu buvo pristatyta prof. Andriaus Bielskio knyga „Existence, Meaning, Excellence. Aristotelian Reflection of the Meaning of Life“ (London & New York: Routledge). Diskusijoje dalyvavo žymi Antikos kultūros ir filolosofijos tyrinėtoja, vertėja iš senosios graikų kalbos ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos prof. Tatjana Aleknienė.

„LRT.LT kalbinta profesorė T. Aleknienė tvirtino, kad į gyvenimo prasmės klausimą svarbu pažvelgti istoriškai. „Taip pat reikia pažiūrėti, kokiuose tekstuose tas klausimas keliamas, kur ta sąvoka atsirado. A. Bielskis savo knygoje ne šiaip svarsto apie gyvenimo prasmę, bet reaguoja į tam tikras istorines pozicijas. Visko neperžvelgsime, bet, pavyzdžiui, A. Kamiu „Sizifo mitas“ susijęs su protingo žmogaus ir neperprantamo pasaulio akistata. Atsakydamas į A. Kamiu klausimą, A. Bielskis sako, kad prasmingas gyvenimas yra geras gyvenimas – tai politinės bendruomenės, visuomenės gyvenimas“, – kalbėjo profesorė.

Anot T. Aleknienės, Aristotelio raštai aktualūs ir šiandien, nes mažai kas pakito nuo žymiojo mąstytojo laikų: „Mes mąstantys žmonės. Žinoma, geriau mąstome, kai turime geresnį darbą ir gauname geresnį atlyginimą, bet tai labiausiai nepriklausoma veikla. Ir, pasak Aristotelio, labiausiai žmogiška veikla. Minta augalai, šilumą ir šaltį jaučia gyvūnai, bet mąsto tik žmonės, ir kuo intensyviau mąsto, tuo labiau jie – žmonės. Aristotelio tekstai ir šiandien yra geros mąstymo pratybos, tai pamatiniai pedagoginiai tekstai.“

Daugiau LRT.LT straipsnį apie diskusiją galima perskaityti: čia.