Kaune vyks 7-12 klasių moksleivių konferencija „Mokomės kartu: nuo Antikos iki dirbtinio intelekto“
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija kviečia 7-12 klasių moksleivius dalyvauti konferencijoje „Mokomės kartu: nuo Antikos iki dirbtinio intelekto“.
Gruodžio 14 d., ketvirtadienį, 10 val. konferencija vyks VDU Švietimo akademijoje Kaune (K. Donelaičio g. 52, Kaune).
Konferencija skirta 7–12 klasių moksleiviams. Konferencijos tikslas – sukurti sąlygas aukštą motyvaciją turinčių mokinių gabumams ir kūrybiškumui atsiskleisti STEAM, filosofijos, etikos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų, istorijos ir geografijos, teatro, šokio, muzikos srityse; ugdyti/stiprinti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas gilinantis į socialines, kultūrines ir pilietines problemas, skatinti kaupti patirtį rengiant ir pristatant projektines veiklas, tiriamuosius bei kūrybinius darbus, pranešimus savo interesų srityje, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą akademinėje aplinkoje.
Konferencijoje įvadinį pranešimą skaitys tinklaraštininkas, nuomonės formuotojas, Paulius Mikolaitis, visiems geriau žinomas kaip Paul de Miko.
Kviečiame moksleivius registruotis kaip pranešėjams arba dalyviams. Pranešėjai gali parengti pristatymus, projektus, pranešimus, kurie bus sugrupuoti į sekcijas:
- Socialinių mokslų (geografija ir istorija);
- STEAM (matematika, biologija, chemija, technologijos, fizika, informacinės technologijos);
- Lietuvių kalbos ir literatūros;
- Užsienio kalbų (anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir kt.; moksleiviai gali rengti pranešimus užsienio kalba);
- Menų (dailės, muzikos. Dailės – vizualinė raiška ir kompozicija (nupiešto paveikslo ar darbų portfolio pristatymas. Muzika – muzikiniai gebėjimai (grojimas instrumentu/dainavimas);Šokis- pasirinkto šokio žanro kūrybinės kompozicijos atlikimas. Trukmė – 2-4 min.)
- Filosofijos ir etikos;
- Dalyvauti teatro dirbtuvėse. (Profesionalus ir akademinis VDU teatras kviečia moksleivius iš arčiau susipažinti pirmuoju profesionaliu universiteto teatru Lietuvoje. Renginio metu dalyviai galės iš arčiau susipažinti su teatro struktūra. Kaune
- Mąstymo laboratorija (ikimokyklinė, pradinio, specialioji pedagoginė).
Parengto pranešimo pristatymui skiriama 10 minučių. Kūrybinės užduoties atlikimui skiriama 2-4 minutės. Konferencijos sekcijų grupės nariai – edukologijos krypties doktorantai, dėstytojai bei ugdymo krypties studentai.
Registracija iki gruodžio 12 d., 17 val., jei norite dalyvausite Kaune.
Konferencijos uždaviniai:
-
- Stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas;
- Ugdyti/stiprinti mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas;
- Ugdyti mokinių humanistines vertybes, sąmoningumą, atsakomybę už savo veiksmus, formuoti aplinkai palankaus elgesio įgūdžius;
- Formuoti mokinių praktinės/tiriamosios veiklos, kūrybiškumo, mokslinio mąstymo, duomenų analizės ir gautų rezultatų pateikimo įgūdžius;
- Ugdyti mokinių gebėjimus raiškiai kalbėti, sklandžiai dėstyti mintis, kūrybiškai mąstyti;
- Padėti mokiniams sėkmingai pasirengti ateities karjerai;
- Stiprinti ryšius su socialiniais partneriais.
Moksleiviams ir jų mokytojams bus išduoti sertifikatai.
Konferencijos dalyviai bus fotografuojami, medžiaga talpinama organizatoriaus svetainėje bei socialiniuose tinkluose.