Kviečiame moksleivius tapti pedagogu vienai dienai

„Ar verta rinktis mokytojo profesiją? Jei šis klausimas sukasi moksleivio galvoje, jis turi ateiti į mokyklą ar darželį ir pabūti ten ilgiau. Pamatyti, išgirsti, sužinoti, pajausti, tuomet ir priimti sprendimą bus lengviau. Kartais tiesiog pakanka būti šalia vaikų, bendrauti su jais, įsiklausyti, stebėti, veikti kartu“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos dėstytoja, Vilniaus lopšelio–darželio „Viltenė“ direktorė doc. dr. Birutė Autukevičienė.
Kelintus metus VDU Švietimo akademija 10–12 klasių moksleivius kviečia „pasimatuoti“ pedagogo profesiją. Ankstesniais metais moksleiviai galėjo save išbandyti ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo pedagogo amplua, šiemet dalyviai galės tapti ir dalyko mokytoju.
Balandžio–gegužės mėnesio penktadieniais VDU Švietimo akademija kviečia 10-12 klasių moksleivius tapti pedagogu vienai dienai Kaune ir Vilniuje ar savo gimtajame mieste ir iš arti pamatyti inovatyvios mokyklos gyvenimą bei mokytojo darbo užkulisius.
„Lopšelyje – darželyje „Viltenė“ dažnai lankosi studentai, kurie atlieka pedagoginę praktiką, tad mokytojai puikiai bendrauja su jaunimu, geba perduoti jiems savo žinias, patirtį ir mielai tai daro. Laukiami ir moksleiviai, kurie atneša savą, kitokį požiūrį, bendravimo stilių, smalsumą ir žingeidumą, inovatyvumą ir kūrybiškumą. Mainais mes galime parodyti praktiškai, kaip ugdome mažuosius, kokius vaidmenis prisiimame, kaip planuojame ugdymo procesą, kaip bendraujame su tėvais. Kartu aptarsime, kas svarbiausia ugdant mažą vaiką, pasikalbėsime apie ugdomosios aplinkos svarbą ir, žinoma, apie mokytojo profesiją“,– sako direktorė doc. dr. Birutė Autukevičienė.
Ruošiant studentus pedagoginiam darbui, VDU Švietimo akademijos profesorės prof. dr. Daivos Jakovonytės-Staškuvienės teigimu, jau mokyklos suole reiktų tapti mokytoju vienai dienai. Profesorės teigimu, Kanados Monrealio universitetas jau seniai įgyvendina panašią iniciatyvą, kur siūlo priešuniversitetines programas-susitikimus.
„Dažniausiai universitetas parodo savo stiprybes: aplinkas, unikalias studijų galimybes, atliekamus tyrimus, laboratorijas. Norintys studijuoti kviečiami pabūti studentu vienai dienai ar vienai savaitei, lankyti skirtingų specialybių paskaitas, pasikalbėti su dėstytojais ir jau esamais studentais. Be to, siūloma labai daug individualių pagalbų, pavyzdžiui, padedama mokiniams, turintiems pripažintų apribojimų: psichikos sveikatos problemų, mokymosi sutrikimų, dėmesio sutrikimų, fizinių, sensorinių, motorinių ar neurologinių sutrikimų. Siūloma individuali akademinė parama ir pagalba, įvairios konsultacijos, bibliotekos resursai, sveikatos ir psichologinės pagalbos grupės, individuali pedagoginė pagalba, finansinė parama“, – pasakoja prof. D. Jakavonytė-Staškuvienė.
Kas moksleivių laukia:
- Pažintis su inovatyvia ugdymo praktika mokyklose, jų vadovais ir pedagogų bendruomene.
- Galimybė „pasimatuoti” pedagogo profesiją ir stebėti mokykloje vykstantį gyvenimą.
- Galimybė susipažinti su mokyklų bendruomenėse susitartomis prioritetinėmis kryptimis, vykdomomis veiklomis, kurių metu integraliai ugdomos pradinių klasių mokinių dalykinės ir bendrosios kompetencijos, neformalaus ugdymo veiklomis.
- Įkvepiančios mokyklų vadovų ir pedagogų istorijos, mokinių patirtys.
- Naujos ir neįkainojamos Jūsų patirtys, kupinos diskusijų ir apmąstymų.
- Atsakymai į visus klausimus apie ugdymo krypties studijas VDU Švietimo akademijoje Kaune ir Vilniuje.
Moksleiviai gaus pažymėjimą, socialinių-pilietinių valandų/ savanorystės sertifikatą.
Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.