Paskutinė galimybė norintiems įstoti į pirmosios...
Paskutinė galimybė norintiems įstoti į pirmosios pakopos studijas VDU
Rugpjūčio 19 d. prasidės papildomo LAMA BPO priėmimo antrasis etapas, kurio metu į likusias laisvas valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas galės pretenduoti ir per pirmąjį etapą užsiregistravusieji LAMA BPO sistemoje, ir tie, kurie prašymų dar nebuvo pateikę. Prašymų teikimas vyks rugpjūčio 19-22 dienomis. Prašymą galima teikti iki rugpjūčio 22 d. 15 val. Papildomo priėmimo pirmojo etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 26 d. iki 12 valandos.
Papildomame LAMA BPO priėmimo pirmajame etape bus galima dalyvauti:
dėl valstybės nefinansuojamos studijų vietos, jeigu stojantysis jau sudarė valstybės finansuojamą (VF) studijų sutartį su aukštąja mokykla;
tiek dėl valstybės finansuojamos, tiek dėl valstybės nefinansuojamos studijų vietos, jeigu stojantysis sudarė valstybės nefinansuojamų (VNF) studijų sutartį su aukštąja mokykla arba jeigu negavo arba nepriėmė jokio kvietimo studijuoti.
Papildomo LAMA BPO priėmimo antrojo etapo metu (rugpjūčio 19-22 d.) bus galima įtraukti naujus pageidavimus į prašymą, keisti finansavimo šaltinį ar studijų formą. Prašyme bus galima nurodyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus.
Papildomo priėmimo stojamieji egzaminai į VDU menų srities ir meno pedagogikos studijas, Specialiosios pedagoginės pagalbos Logopedijos specializaciją, Katalikų teologiją, Religijos pedagogiką vyks rugpjūčio 20-22 d.Informacija apie stojamuosius egzaminus ir tvarkaraštis.
Stojamiesiems egzaminams kiekvienas stojantysis turi registruotis savarankiškai LAMA BPO informacinėje sistemoje (registracija stojamiesiems egzaminams vyksta stojamųjų egzaminų skiltyje).
Baigiantis papildomam LAMA BPO priėmimo antrajam etapui, rugpjūčio 26 d. stojančiajam, atsižvelgiant į jo prašyme nurodytus prioritetus, bus pateiktas vienas kvietimas užimti valstybės finansuojamą arba nefinansuojamą studijų vietą (su studijų stipendija arba be jos) universitete arba kolegijoje. Pakviestieji studijuoti Vytauto Didžiojo universitete turės nuo rugpjūčio 26 d. 15 val. iki rugpjūčio 28 d. 16 val. patvirtinti elektroninę studijų sutartį internetu sistemoje epasirasymas.vdu.lt arba rugpjūčio 27 d. nuo 9 iki 17 val. ir rugpjūčio 28 d. nuo 9 val. iki 16 val. atvykę į universitetą.
Vis dar yra galimybė gauti VF vietą VDU
Papildomo priėmimo antrojo etapo metu stojantieji dar gali pretenduoti į VF vietas šiose programose:
Mokomojo dalyko pedagogika: lietuvių kalbos ir literatūros pedagogika
Mokomojo dalyko pedagogika: istorijos ir geografijos pedagogika
Mokomojo dalyko pedagogika: STEAM pedagogika (Biologija, Chemija, Fizika, Informatika, Matematika, Technologijos)
Į valstybės finansuojamas studijų vietas gali pretenduoti asmenys, kurie atitinka minimalius priėmimo reikalavimus ir kurių konkursinis balas ne mažiau 5. Daugiau informacijos.
Valstybės finansuojamos vietos skiriamos konkurso būdu.
Kilus klausimams kreipkitės – 837 323 206.
Išsamiau su prašymų studijuoti VDU pateikimo tvarka kviečiame susipažinti šiame vaizdo siužete:
Stojamiesiems egzaminams kiekvienas stojantysis turi registruotis savarankiškai LAMA BPO informacinėje sistemoje (registracija stojamiesiems egzaminams vyksta stojamųjų egzaminų skiltyje).
Vytauto Didžiojo universitetas ugdymo mokslų studijas VDU Švietimo akademijoje siūlo rinktis tiek Kaune, tiek Vilniuje. Platus ugdymo mokslų pasirinkimas net dviejuose miestuose užtikrina lanksčias galimybes rinktis norimą studijų programą bei studijų vietą.
Norintys studijuoti VDU Švietimo akademijoje Vilniuje gali rinktis šias programas:
Ištęstinių studijų programa – Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika (Vilniuje), kuri trunka 5,5 metų. Ištęstinių studijų metu akademiniai užsiėmimai vyksta periodinėmis sesijomis, kurių metu darbas organizuojamas darbo dienomis ir savaitgaliais.
Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas (Vilniuje) sesijinis formatas.
Stojamieji egzaminai į meno pedagogikos ir kitas studijas, kurių nevalia pamiršti
Norintiems pretenduoti į Meno pedagogikos (dailė, muzika, šokis ir teatras), Specialioji pedagoginė pagalba (logopedija), Katalikų teologijos ar Religijos pedagogikos studijas yra privalomi stojamieji egzaminai. Norintys pretenduoti į šias studijas privalo jas į savo LAMA BPO prašymą įtraukti likus ne mažiau nei 24 valandoms iki stojamojo egzamino pradžios. Stojamieji egzaminai vyks ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu, tad registruojantysis turi atkreipti dėmesį į stojamojo egzamino vykdymo būdą. Daugiau naudingos informacijos apie stojamųjų egzaminų tvarką, jų tvarkaraščius ir užduotis galima rasti stojamųjų egzaminų skiltyje vdu.lt/stojamieji.
Papildoma galimybė stojantiesiems - antroji konkursinė eilė
Antroji konkursinė eilė skirta aukštojo mokslo prieinamumui didinti sudarant kuo geresnes sąlygas visiems jaunuoliams, kurie yra pasirengę studijoms, ateiti į aukštąsias mokyklas, nepriklausomai nuo jų socialinės aplinkos.
Antrajai konkursinei eilei švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skiriama apie 10 proc. valstybės finansuojamų studijų vietų. Į antrąją konkursinę eilę patenka stojantieji, tenkinantys visiems stojantiesiems aukštosios mokyklos nustatytus slenkstinius reikalavimus ir atitinkantys bent vieną iš šių sąlygų:
yra baigę trumposios pakopos studijas;
atitinka aukštosios mokyklos nustatytas specialiųjų gebėjimų ir kompetencijų sąlygas ir turi ne trumpesnę kaip 12 mėnesių praktinės veiklos patirtį;
turi ne trumpesnę kaip 24 mėnesių praktinės veiklos patirtį ir stoja į universitetines pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas ir pirmosios pakopos kolegines studijas;
yra vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo, turintis teisę gauti arba gaunantis socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą;
turi nustatytą 45 procentų ar mažesnį dalyvumo lygį arba sunkaus ar vidutinio neįgalumo lygį;
yra ne vyresnis kaip 25 metų ir jam iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jo abu tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.
Artes liberales 35-mečio studijų stipendija
Šiais metais, VDU minint Atkurtojo Universiteto ir artes liberales koncepcijos Lietuvoje 35-metį, Studijų prorektorės iniciatyva įsteigiama artes liberales 35-mečio studijų stipendija, kurios dydis sieks net 3500 eur. Ši stipendija gali būti skiriama (turi atitikti visus kriterijus):
išlaikiusiems bent du valstybinus egzaminus 100 balų;
turintiems konkursinį balą ne žemesnį nei 9 balai (ar ne žemesnį nei 9,5 balo studijų programose, kuriose yra stojamasis egzaminas – Atlikimo menas, Muzikos produkcija, Naujųjų medijų menas, Mokomojo dalyko pedagogikos meninio ugdymo kryptis (specializacijos: dailė, muzika, šokis ir teatras), Katalikų teologija, Religijos pedagogika);
VDU studijų programą savo pageidavimų sąraše nurodžiusiems pirmu prioritetu;
pateikusiems esę, kūrybinį projektą ar vaizdo įrašą tema „Artes liberales studijos – tai daugiau nei specialybė“.
Informaciją apie tai kaip, kur ir kada pateikti esę, kūrybinį projektą ar vaizdo įrašą, visi kandidatai gaus sutarčių pasirašymo metu.
VDU studijų fondas – stipendijos studijų kainai padengti
Nuo 2021/22 mokslo metų VDU įsteigė studijų fondą pirmo kurso studentų studijų kainai padengti ir 2024 m. į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės nefinansuojamas vietas įstojusiems ir geriausius konkursinius balus turintiems pirmakursiams skirs studijų stipendiją studijų kainai padengti. Pirmakursiai, sutarčių pasirašymo metu, turės galimybę teikti paraišką fondo stipendijai gauti, kuri yra skiriama visam studijų laikotarpiui studijų kainai padengti. Paraiškas pildyti įstojusieji galės šiais sutarčių pasirašymo etapais:
nuo liepos 31 d. 15 val. iki rugpjūčio 2 d. 16 val.
nuo rugpjūčio 12 d. 15 val. iki rugpjūčio 14 d. 16 val.
nuo rugpjūčio 26 d. 15 val. iki rugpjūčio 28 d. 16 val.
VDU Studijų stipendijų fondas talentams ugdyti
Vytauto Didžiojo universitetas, siekdamas prisidėti prie talentų ugdymo, įsteigė VDU studijų stipendijų fondą, skirtą aukščiausiais mokymosi rezultatais baigusiems šalies abiturientams, sudarant sąlygas studijuoti ir siekti papildomų žinių. Stipendijos dydis siekia iki 1000 eurų ir gali būti skiriamas išlaikiusiems valstybinius egzaminus 100 balų arba, kurių konkursinis balas ne žemesnis nei 9 balai ar ne žemesnis nei 9,5 balo (studijų programose, kuriose yra stojamasis egzaminas – Atlikimo menas, Muzikos produkcija, Naujųjų medijų menas, Mokomojo dalyko pedagogikos meninio ugdymo kryptis (specializacijos: dailė, muzika, šokis ir teatras), Katalikų teologija, Religijos pedagogika). Abiturientams, kurių konkursinis balas ne žemesnis nei 8,5, galimybė gauti stipendiją, kurios dydis siekia iki 500 eurų. Abiturientams, kurių konkursinis balas ne žemesnis nei 8, galimybė gauti stipendiją, kurios dydis siekia iki 250 eurų. Stipendiją gali gauti įstoję į valstybės finansuojamas studijas ir Vytauto Didžiojo universitetą pasirinkę pirmu prioritetu.
2024 m. visi įstojusieji į valstybės finansuojamas prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas, bus skatinami 357,5 eurų stipendijomis. Prioritetinėmis specializacijomis laikomos tos, kurių pedagogų mokyklose itin trūksta. Tai matematika, fizika, chemija, biologija, istorija, geografija, lietuvių kalba ir literatūra, pradinis ugdymas, taip pat specialiosios pedagoginės pagalbos studijų programos.
Likus vieneriems metams iki pedagogo kvalifikacijos įgijimo, valstybės finansuojamų ar nefinansuojamų prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų, pedagoginių profesinių studijų studentų stipendijos bus didinamos iki 605 eurų (11 BSI). Išmokas gaus asmenys, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį.
VDU mokyklų tinklo abiturientams – 50 proc. studijų mokesčio stipendija studijų kainai padengti
Vytauto Didžiojo universiteto tinklo mokyklų abiturientams, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas, bus skiriama 50 proc. studijų mokesčio stipendija studijų kainai padengti visam studijų laikotarpiui.
Kitos finansavimo galimybės įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas
Įstojusieji į valstybės nefinansuojamas vietas turi galimybes pasinaudoti valstybės remiamomis studijų paskolomis, kurioms taikomos lengvatinės sąlygos – studijų paskolos palūkanos pradedamos skaičiuoti tik baigus studijas, o paskolos grąžinimas prasideda praėjus metams po studijų baigimo. Daugiau informacijos.
Taip pat kiekvienų metų pabaigoje už studijas mokantys asmenys turi galimybę pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata ir susigrąžinti iki 20 proc. nuo sumokėto studijų mokesčio. O paskolą studijoms imantys asmenys – gali susigrąžinti iki 20 proc. įmokos. Asmenys pajamų mokesčio mokėtojai arba neturi galimybės pasinaudoti lengvata, ją prisitaikyti gali asmens tėvai (įtėviai), globėjai, rūpintojai ir (arba) sutuoktinis. Daugiau informacijos.
Platesnės studijų galimybės
Universitetas visiems studentams siūlo savo pagrindines studijas papildyti įvairiomis suteikiamomis galimybėmis.
Įstojus į VDU pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas bus suteikta galimybė nemokamai studijuoti bet kurioje kitoje universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) ir vientisųjų studijų gretutinėje programoje. Taip pat, čia rasi individualią studijų programą „Academia cum laude“, didžiausią užsienio kalbų mokymosi pasirinkimą (kiekvieną semestrą net 30 skirtingų kalbų), Verslumo akademijos „Minded VDU“ verslumo kompetencijų ugdymo programas ir kt. Visa tai padeda ne tik prisitaikyti prie darbo rinkos, bet ir kurti jos taisykles.
Studentams siūlomos veiklos ir galimybės apima ne tik studijas ir mokslą. Visi studentai kviečiami nemokamai lankytis VDU Sporto centro salėse ir treniruotėse, įsilieti į čempioniškas universiteto komandas ar individualias sporto šakas. Taip pat, VDU veikia ir Menų centras, kuris siūlo studentams prisijungti prie skirtingų kolektyvų – nuo skirtingų chorų iki šokio grupių.
Video pokalbiai su Švietimo akademijos studentais bei dėstytojais
Studijų programų sąrašą, į kurias vykdomas priėmimas 2024 m., priėmimo taisykles, konkursinio balo sandarą, kainą, mokymosi rezultatų minimalius rodiklius ir kt. galima rasti universiteto priėmimo taisyklėse.