Pastaruoju metu, dar rinkoje neegzistuojančią pavarą pagavęs laikas verčia nuolatos mokytis, pažinti naujus dalykus ar net keisti savo kompetencijas. Nuolatinis noras augti, tobulėti – tai impulsai, kur kas galingesni už laiką. Tam, kad pavyktų gyventi kokybiškai ir įdomiai, svarbu atsiverti pasauliui, inovacijoms, sau bei kūrybai. Gi visi nori galiausiai dirbti ir realizuoti save tokioje aplinkoje, kur būtų galima mėgautis kiekviena diena.
„VDU vasaros mokykla 2019“ ragina nesiklijuoti senų ir svetimų profesinių etikečių, o patiems pabandyti tapti naujų idėjų kartos atstovams. Dalyviai naujiems iššūkiams galės pradėti ruoštis rytinių ir popietinių kursų metu. Čia jų lauks praktinis požiūris į skirtingas mokslo sritis bei tai, kaip jos veikia tarpusavyje.
Be įvairių patirčių, gilinantis į naujus horizontus ir visatos paslaptis, tai puiki galimybė atsipalaiduoti po įtemptų mokslo metų ar prieš artėjančias studijas. „VDU vasaros mokykla 2019“ – tarsi tarpinė stotelė, kur laukia naujos pažintys ir žinios, padėsiančios tolimesnei kelionei.
Vakare moksleiviai galės mėgautis kinu, išbandyti save sportinėse veiklose ar susipažinti su neatrastomis Kauno vietomis.
Aplinka ir aš
Šio kurso metu įkelsime koją į mikropasaulį, kur galėsime žvilgtelėti kaip gyvena akimi nematomi organizmai. Susidursime akis į akį su ropojančiais ir mums nelabai maloniais padarais. Nagrinėdami aplinkos taršos problemas, bandysime rasti atsakymus kaip sumažinti jos poveikį žmonių sveikatai, ir pagaliau sužinosime ar galima pažaboti vėžines ląsteles?
06-10 Gėlavandeniai bestuburiai vandens kokybės indikatoriai
06-11 Priešvėžinių vaistų, bei naujo vėžio gydymo metodo efektyvumo tyrimai in vitro
06-12 Klimato kaita ir aplinka
06-13 Išoriniai ir vidiniai parazitai – jų įvairovė ir galimi pavojai
06-14 Aplinkos taršos poveikis sveikatai
Virtualizuojamės! ( arba avatarų ir papildytos realybės konstravimas)
Savaitės kurso metu dalyviai išmoks pasigaminti savo avatarą, atlikti jo skaitmenines korekcijas. Susipažins su kai kuriais vaizdo įrašų efektais ir pritaikys juosklipo gamyboje. Kurso pabaigoje susipažins su papildytos realybės konstravimo principais.
06-10 Mano avataras
06-11 Fotomanipuliacijos
06-12 Skaitmeninis vaizdo įrašas ir jo triukai
06-13 Papildyta realybė
06-14 Kūrybinės industrijos elementai
Kelionė po ispanakalbį pasaulį
Kursas skirtas ispanų kalbos ir ispanakalbių šalių kultūros pažinimui. Ispanų kalba yra oficiali 21 šalyje, todėl kasdien aplankant vis kitą šalį moksleiviai susipažins su šios kalbos įvairove ir pramoks jos pagrindų – frazių, reikalingų prisistatyti, paklausti kelio, užsisakyti kavos, nusipirkti autobuso bilietą ir pan. Kursas, parengtas kelionės pagrindu, leis moksleiviams ne tik po truputį atrasti mažai pažįstamą ispanakalbį pasaulį, bet ir ugdys jų tarpkultūrines kompetencijas, toleranciją ir kūrybiškumą.
06-10 Ispanija
06-11 Meksika
06-12 Kuba
06-13 Kolumbija
06-14 Argentina ir Čilė
Savaitėlė su italų kalba
Italų kalbos ir kultūros kursas vyresniųjų klasių moksleiviams. Tai 10 valandų intensyvus paskaitų ciklas pradedantiesiems parengtas atsižvelgiant į šiuolaikinio, jauno, aktyvaus žmogaus gyvenimo tempą bei poreikius. Kursas yra praktinio pobūdžio kaip ir dera italų charakteriui.
06-10 Pirmoji diena Italijoje
06-11 Susipažink itališkai su būsimu draugu
06-12 Kasdieninis pokalbis su pažįstamu asmeniu
06-13 Kelionė po visus Italijos regionus
06-14 Aš, artimiausi žmonės ir pomėgiai
Jūs turite teisę tylėti! Arba ne
Jūs turite teisę tylėti“ – frazė, kurią girdime filmuose ir serialuose, bet tikriausiai niekada nesusimąstėme kur ir kaip ją galime išgirsti/panaudoti realiame gyvenime. Ką ji iš tikrųjų reiškia? Pasiruošk klausimus ir inicijuok diskusijas, nes Teisės fakultetas paruošė kursą, kurio metu susipažinsi su teise bei pačia naujausia Europos Žmogaus teisių teismo byla, susijusia su Lietuva. Taip pat turėsi galimybė tapti tyrėju ir ištyrus bylą nustatyti tai kas gi tas žudikas? Turėsi progą pademonstruoti kūrybiškumą ginant bylos šalį. Gatvės teisės paskaitoje susipažinsi su probleminėmis situacijomis iš moksleivių gyvenimo ir jų sprendimo būdais. Paskutinę paskaitą galėsi pasitikrinti kiek daug ar mažai žinai apie teisę.
06-10 Pažintis su teise
06-11 Kas žudikas?
06-12 Teismo inscenizavimo procesas
06-13 Gatvės teisė
06-14 Protmūšis
Verslumas nelygu verslui
Verslumas praktikoje atrodo kiek kitaip, nei aprašyta vadovėliuose ar populiariosios psichologijos knygose. Tai yra mąstymo būdas, padedantis sėkmingai prisitaikyti greitai kintančioje aplinkoje ir aktyvus veikimas, leidžiantis realizuoti idėjas bei inicijuoti asmeninius pokyčius. VDU Verslo praktikų centras išskiria keturias verslumo kompetencijas, kurias ugdysime kurso metu: emocinį intelektą, komandinį darbą, kūrybinį mąstymą ir idėjų įgyvendinimą.
06-10 Pažink save ir komandą – „LEGO SERIOUS PLAY“ metodika
06-11 Kūrybiškumo ir improvizacijos dirbtuvės – „RANDOM PITCH“ technika
06-12 Komandinio darbo iššūkis – „MISSION IMPOSSIBLE“ technika
06-13 Kaip pristatyti save? „VIDEO TRAINING“ technika
06-14 Kaip įgyvendinti idėjas? Pažintis su „DESIGN THINKING“ metodika
#pop #urban #body – Kas egzistuoja, bet mato tik sociologas ar antropologas?
Šio kurso metu bandysime parodyti, kaip sociologija ir antropologija paaiškinti įvairius reiškinius, tokius kaip popkultūrą, kūno suvokimą, meną, sveikatą, nelygybę, vartojimą ir pan. Ieškosime atsakymų į klausimus: kaip sociologas ir antropologas mato kūną bei jį analizuoja? Kaip kito (o gal ne) sveikatos supratimas? Kaip kitaip, taikydami sociologines ar antropologines žinias mes suprastume populiarų filmą? Kaip antropologas tiria kasdienę gyvenseną ir kuo jam/jai gali padėti fotoaparatas ar kitos garso bei vaizdo priemonės? Prisijunk prie šio kurso ir kartu mokysimės kaip KITAIP pamatyti Tave supantį socialinį ir kultūrinį pasaulį!
6-10 Ar aš galėčiau būti sociologas / antropologas?
06-11 Kodėl visuomenė neturi ateities be sociologinės refleksijos?
06-12 Kaip šiuolaikinėje visuomenėje gyvenantis žmogus mato, jaučia ir supranta savo kūną?
06-13 Filmo peržiūra ir sociologinė analizė
06-14 Vizualinės etnografijos praktiniai užsiėmimai tiriant daugiakultūrinį miestą
Visuomenė, kultūra, ir kalbos Kaune: vietos istorijos
Noras atrasti, suprasti ir tyrinėti vienas nuolatinių smalsaus žmogaus palydovų, net jei Tau atrodo, kad atostogos jau prasidėjo įsijausk ir pamatyk supančią kultūrinę erdvę kitu žvilgsniu. VDU „Academia Cum Laude“ ir Humanitarinių mokslų fakultetas kviečia į tyrimų kupiną kelionę gausią geros nuotaikos ir puikios kompanijos. Patirtis kaip ir gyvenimo pažinimas kaupiami ne tik auditorijose, kviečiame pažinti Kauną pastebint, prisiliečiant ir judant.
06-10 Gyvenamosios erdvės istorijos skaitymo principai
06-11 Kauno kultūrinės erdvės
06-12 Kauno modernizmo architektūra
06-13 Kauno tautinės mažumos
06-14 Pašnekesys ir žaismas
Medijų laboratorija
Medijų laboratorijoje esi kviečiamas praktiškai išbandyti ir susipažinti su įvairiomis šiuolaikinėmis medijų formomis. Užsiėmimų metu bus suformuota nedidelė komanda, kuri, naudodama profesionalią filmavimo įrangą, sukurs reklaminį video klipą. Praktinių užsiėmimų metu būsi nuolat lydimas ilgametę tarptautinę patirtį turinčių profesionalų. Užsiėmimų metu mokysiesi kūrybiškai taikyti čia įgytas žinias, susipažinsi su video kūrimo technika, suprasi, kaip naudojamos garsas, šviesos filmavimuose, taip pat išbandysi operatoriaus ir režisieriaus profesiją.
06-10 Idėjos paieškos
06-11 Praktinis išbandymas
06-12 Reklamos filmavimas
06-13 Reklamos filmavimas ir montažas
06-14 Rezultatų peržiūra ir aptarimas
Kūrybinių industrijų laboratorija
Kūrybinių industrijų laboratorijos tikslas – pažvelgti į meną ir kūrybiškumą iš skirtingų perspektyvų. Laboratorijos metu trumpam pabūsite ir meno kūrėjais (fotografais, garso menininkais), ir meno ekspertais (meno kritikais ir vertintojais), ir meno prodiuseriais (kūrybiniais prodiuseriais).
06-10 Menas eksperto akimis
06-11 Garso eksperimentai
06-12 Kūrybinių industrijų paslaptys
06-13 Teatro improvizacijos
06-14 Foto studijos blykstės
Agro(r)evoliucija. Aš ateities lyderis
Agroverslas evoliucionavo ir sprogo kaip paskutinis ,,mados klyksmas“. Pagrindinis tikslas parodyti, kad žemės ūkis keliauja koja kojon su XIX a., naujausiomis IT technologijomis.
06-10 Augalas ≠ žmogus. Kas ką papildo?
06-11 Atsinaujinanti energija – optimistams ar realistams?
06-12 Ar šiuolaikinis žmogus išgyventų laukinėje gamtoje?
06-13 Klimato kaita – ar turėsime vandens po 100 metų?
06-14 Būk savo ateities lyderiu
Pedagogika kitaip: kūrybiškumas, pilietiškumas ir lyderystė
Pedagogika kitaip: kūrybiškumas, pilietiškumas ir lyderystė
06-10 Kūrybiškumo erdvė
06-11 Pilietis: Kaip keisti pasaulį ir save
06-12 Pilietis: Kaip keisti pasaulį ir save
06-13 Lyderystė: kaip atrasti savo ratus?
06-14 Lyderystė: kaip nelikti su šiaudiniais batais?
Verslas nuo 0. Rimtai
06-10 Vartotojai. Kaip juos suprasti?
06-11 Nauja. Kaip sukurti, kai viskas jau sukurta?
06-12 Verslumas. Kaip jį užsiauginti?
06-13 Žmonės. Kaip juos suvaldyti?
06-14 Pinigai. Kaip su jais susidraugauti?