125 užsieniečių iš 30 pasaulio šalių dalyvaus VDU Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursuose

2021 m. sausio 4 d. – vasario 2 d. vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių kalbos ir kultūros kursai nuotoliniu būdu.

VDU Lietuvių kalbos ir kultūros kursuose planuoja dalyvauti daugiau kaip 125 dalyvių iš daugiau nei 30 pasaulio šalių – „Erasmus+“ programos, Baltistikos centrų studentai, į studijas VDU iš Baltarusijos studijų tęsti atvykę studentai, Švietimo mainų paramos fondui paraiškas teikę studentai ir dėstytojai iš įvairių pasaulio šalių, vedini skirtingiausių ir unikaliausių motyvų, turintys lietuviškų šaknų.

Vasarą VDU pirmą kartą organizavo lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus nuotoliniu būdu. Kursai buvo sėkmingi, dalis studentų nusprendė tęsti lietuvių kalbos mokymą ir žiemos kursuose. „Nuotolinis mokymas – nauja galimybė suvienyti pasaulyje išsibarsčiusius norinčiuosius mokytis lietuvių kalbos ir kultūros. Tai efektyvi ir ekonomiška priemonė gyvenantiems tolimuose kraštuose, galimybė suderinti darbą, atostogas su siūlomu nuotoliniu mokymu, susipažinti su mūsų krašto istorija, kultūra, rasti draugų visame pasaulyje“, – sako kursų organizatorė,

VDU Tarptautinių ryšių departamento Švietimo akademijos Tarptautinių ryšių grupės vadovė Vilma Leonavičienė.Šių metų VDU Lietuvių kalbos ir kultūros kursų šūkis – „Sveiki atvykę į lietuvių kalbos šeimą“. Lietuvių kalba vienija užsieniečius visame pasaulyje, studentai tampa lietuvių kalbos ambasadoriais. Kursų metu užsimezga naujos draugystės, įdomūs projektai, veiklos, sukuriamos šeimos. Lietuvių kalbos ir kultūros kursai – daugiau nei tik kalbos mokymas.