„Erasmus+“ projekte mokslininkės pristatė lenkų kalbos mokymosi svetainę, pritaikytą lietuvių kalbai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos Lenkų kalbos ir kultūros centro mokslininkės doc. dr. Irena Masoit ir doc. dr. Barbara Dvilevič dalyvavo „Erasmus+“ projekte „Polish online“, kur rengiama daugiakalbė svetainė mokytis lenkų kalbos.

Šiandien mokymasis internetu yra viena iš paprastų ir veiksmingų švietimo formų, kurios taikomos ir kalbų mokymo(si) procese. Interaktyvi elektroninio mokymo platforma polski.info padės  įgyti lenkų kalbos pradmenis. Mokymasis vyks internete, efektyviai ir nemokamai. Ši platforma yra ypač tinkama užsieniečiams, kurie norėtų įgyti lenkų kalbos pagrindus ir plėsti savo
akiratį apie Lenkiją – šalį, persmelktą turtingos Europos istorijos ir kultūros. Į kalbos kursus yra įtraukta pagrindinė informacija apie lenkų kasdienį gyvenimą, tradicijas ir šnekamosios kalbos išraiškos priemones. Tai įgalins jus ne tik išmokti bendrauti lenkų kalba, bet taip pat geriau suprasti Lenkijos žmones ir jų gyvenimą ar netgi suteiks daugiau galimybių darbo rinkoje.

VDU Švietimo akademijos mokslininkės buvo atsakingos už svetainės turinio kūrimą, pamokų medžiagą, gramatikos vadovą. „Mokymosi svetainė skirta pradedantiesiems  A1 ir A2 lygio studentams. Kursą sudaro 21 pamoką. Kiekvienoje pamokoje bus įtvirtinamos ankstesnių pamokų žinios, nors galima mokytis ir atskirai, pagal norimą temą, nes pamokose bus nuoroda į gramatinį vadovą su teorine medžiaga. Vartotojams yra parengtas multimedijos turinys su interaktyviomis ir įtraukiančiomis pratybomis, skaitymo medžiaga su audio priemonėmis. Realus bendravimas ir praktika gali vykti diskusijų forumuose“, – sako doc. dr. Irena Masoit.