Jauni švietimo lyderiai prisidės prie mokytojo profesijos prestižo stiprinimo

Vasario 1 d. nacionalinės iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ konferencijoje paskelbtos trys svarbiausios idėjos Lietuvai. Idėjas paskelbė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iš visų 1,5 tūkstančio idėjų reikšmingiausiomis išrinktos trys: mokytojo prestižo stiprinimas iki 2025 metų, dvigubos pilietybės įteisinimas ir pagalba jaunoms šeimoms būstui įsigyti. Pati svarbiausia idėja – mokytojo profesijos prestižo stiprinimas. 

Lietuvos Respublikos prezidentės teigimu, kokia bus Lietuva, priklauso nuo mokytojo. Šiandien žinios ir gebėjimai yra vienintelis kokybės matas visame pasaulyje. Pažangi valstybė nėra atsiejama nuo stiprių mokytojų, dėstytojų ir išprususių žmonių. „Investuoti į mokytoją, į švietimą ne tik mūsų pareiga – tai mūsų ateitis“, – konferencijoje sakė Prezidentė.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) l.e.p. rektorės prof. Vilijos Salienės teigimu, pirmą kartą garsiai prakalbome apie mokytojo profesijos prestižą. „Mokytojų prestižo kėlimas neturi baigtinės datos, tai turėtų būti nuolatinis mūsų visų – mokinių, tėvų, pačių pedagogų, politikų, visos visuomenės – darbas, nuolatinės pastangos ugdyti Mokytojus, kurie didžiuojasi savo darbu ir jį vertina. Svarbu tikėti ir pasitikėti Mokytojais“, – teigė prof. Vilija Salienė.

Jauno dėstytojo ir Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos istorijos mokytojo dr. Mindaugo Nefo teigimu, ne tik ekspertai, tačiau ir visa visuomenė įvertino, jog pedagogai yra esminis švietimo sistemos variklis. „Mano nuomone, būtina keisti ne tik mokytojų rengimą, finansavimą, bet ir požiūrį į šią profesiją. Matydamas intelektualų susitelkimą, manau, pasieksim teigiamų rezultatų greičiau nei 2025 metais. Tikiu, jog mokytojo profesija taps viena iš elitinių. Žadu prisidėti ir aš, kiek leis mano protas ir jėgos prie pedagogo profesijos prestižo kėlimo“, – tikino dr. Mindaugas Nefas.

Vilniaus Balsių progimnazijos geografijos mokytojas Mantas Karanauskas pozityviai sureagavo į idėjos paskelbimą. „Tai yra geriausia, kas įvyko šiais metais Lietuvoje. Mokytojo prestižo kėlimas – didžiulis iššūkis, bet neabejoju, su pedagogų bendruomenės, politikų pagalba, visi kartu pasieksime pačių geriausių rezultatų. Pagaliau švietimas tapo mūsų šalies prioritetu“, – teigė jaunas geografijos mokytojas.

LEU bendruomenė džiaugiasi galinti prisidėti prie naujos mokytojų kartos rengimo. Seimui pritarus LEU, ASU ir VDU jungimuisi, LEU taps VDU Švietimo akademija.

Pedagogikos studijos VDU Švietimo akademijoje – naujas žvilgsnis į mokytojų rengimą. Rytdienos pedagogų karta čia bus auginama sujungus tvirtas dalykines bei tarpdisciplinines žinias, efektyviausias edukologijos mokslo patirtis, gilias tradicijas bei puoselėjant humanistinę artes liberales dvasią. Švietimo akademijos tikslas – parengti savimi pasitikintį, kompetentingą, inovatyvų mokytoją. Toks mokytojų rengimas prisidės prie šios profesijos prestižo stiprinimo visuomenėje.