Karantino metu VDU padeda 600 Lietuvos mokyklų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kovo 17 d. nurodžius, kad savivaldybės ir kiti mokyklų steigėjai bei mokyklų vadovai iš anksto rengtųsi visuotiniam nuotoliniam mokymui, jei karantinas tęstųsi ir pasibaigus mokinių pavasario atostogoms, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nusprendė nieko nelaukti ir iš karto pasiūlė nemokamą pagalbą mokykloms, rengiantis ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu.

„Šiuo mums visiems sudėtingu laikotarpiu ypač svarbus yra susitelkimas ir vieni kitų palaikymas. Mūsų universitetas jau dešimt metų vykdo nuotolines studijas, taikant mišrųjį ir pilnai nuotolinio mokymosi būdus, taip pat turi platų tarptautinių ekspertų tinklą, dirbantį prie nuotolinių ir tradicinių mokymosi būdų tyrimų ir praktikų, todėl gali padėti mokykloms pasirinkti sau tinkamiausius sprendimus“, – pasakojo VDU Inovatyvių studijų instituto vadovė prof. Airina Volungevičienė.

Nepaisant intensyvaus laikotarpio, siekiant užtikrinti nenutrūkstamą studijų procesą, VDU bendruomenės nariai savo iniciatyva jau beveik mėnesį organizuoja ir internetinius seminarus mokytojams bei abiturientams visoje Lietuvoje, taip pat sukūrė ir palaiko nuotolinio mokymosi infrastruktūrą mokykloms. Iki šios dienos seminaruose dalyvavo jau apie 2100 mokytojų ir apie 800 abiturientų.

Tarp seminarų temų – gyvosios gamtos kinematika, fizika ir astronomija, fizinis ir sveikatos ugdymas virtualioje aplinkoje, istorija, kalbų mokymasis virtualioje aplinkoje, matematika, ikimokyklinis ugdymas ir daugelis kitų.

VDU parengiamuosiuose kursuose abiturientai yra nuotoliniu būdu kviečiami ruoštis valstybiniams brandos egzaminams.

Kviečiame susipažinti su jau įvykusiais ir vyksiančiais internetiniais seminarais mokykloms.