Prasidėjo lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursai VDU Švietimo akademijoje

2019 m. sausio 4 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje prasidėjo intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursai. Studentai atvyko iš Indonezijos, Ispanijos, Argentinos, Ukrainos, Anglijos, Lenkijos, Sakartvelo. Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursuose studentai mokysis lietuvių kalbos, susipažins su Lietuva, šalies istorija, kultūra.

Jau kelerius metus lenkai Aleksandra ir Jakub Kubs dalyvauja lietuvių kalbos ir kultūros kursuose. Vroclave jie studijuoja žurnalistikos doktorantūroje. Pasak užsieniečių Aleksandros ir Jakub Kubs, lietuvių kalbos kursai sujungia pasaulį.  „Bene kiekvienas moka anglų, bet nesu įsitikinusi, kad lietuvių kalba yra labai žinoma tarp užsieniečių“, – sako Aleksandra

Pasak Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursų vadovės Vilmos Leonavičienės, užsieniečiai tampa Lietuvos ambasadoriai savo šalyse.  „Tai puiki žinia apie Lietuvą pasauliui. Smagiausia, kai studentai grįžta vėl ir vėl į Lietuvą – su šeimomis, su draugais, sužadėtiniais, vaikais – nori parodyti Lietuvą, Vilnių – kaip ypatingą vietą, kurioje patyrė daug svarbių gyvenimo momentų“, – teigia Vilma Leonavičienė.

Kursų metų studentai aplanko Vilniaus senamiestį, Trakus, Kauną, galerijas, muziejus. Lietuvių kalbos ir žiemos kursai truks iki vasario 2 d.