Psichologijos studentai klausėsi kviestinių lektorių paskaitų

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU)  Švietimo akademijoje Vilniuje psichologijos studentams vyko paskaitos, kurias skaitė kviestiniai lektoriai.

Spalio 2 d. VDU  Švietimo akademijoje Lošimų priežiūros tarnybos vyriausieji specialistai-psichologai Tatjana Veromej ir Oleg Mackevič (VDU Švietimo akademijos absolventai) vedė seminarą apie priklausomybę nuo azartinių lošimų. Lektoriai pristatė lošimų Lietuvoje paplitimą, problemines lošimo pasekmes, aptarė lošėjų asmenybės tipus ir teikiamą psichologinę pagalbą priklausomybę turintiems asmenims bei jų artimiesiems. Seminare dalyvavo Švietimo akademijos psichologijos specialybės studentai.

Spalio 9 d.VDU absolventė, Jaunimo linijos savanorė Tatjana Veromej vedė seminarą apie savižudybių prevenciją. Lektorė supažindino su savižudybės mastu Lietuvoje (vienas didžiausių savižudybių skaičius Europoje), savižudybės riziką rodančiais ženklais, aptarė, kaip reaguoti, įtarus ar sužinojus, kad artimas žmogus ketina nusižudyti. Diskusijos metu buvo pripažinta, kad pirmasis ir svarbiausias dalykas, kurį gali padaryti artimieji – tai išklausyti, leisti išsikalbėti ir bandyti suprasti, kas vyksta žmogaus viduje. Psichologė taip pat atsakė į studentų klausimus apie savo ilgametę konsultantės patirtį Jaunimo linijoje, supažindino su galimybe tapti Jaunimo linijos savanoriais.

Spalio 9 d. VDU Švietimo akademijos psichologijos specialybės studentai lankėsi Vilniaus  psichiatrijos ligoninėje. Studentai susitiko su Psichologinio konsultavimo ir socialinės pagalbos skyriaus vedėja dr. Ieva Vaskeliene ir vaikų psichologe Danute Petrošiene. Psichologės supažindino su psichiatrijos ligoninės atsiradimo istorija, pagrindiniais skyriais ir psichologų darbo specifika psichiatrijos ligoninėje.

Seminarus organizavo doc. dr. Daiva Karkockienė.

Akimirkos iš paskaitų.