Mokymai verslo perdavimo tematika. Teisinė aplinka ir verslo perdavimo logistika.

2020 m. spalio 20-22 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija organizuoja nemokamus mokymus verslo perdavimo tematika. Verslo perdavimo sritis apima verslo perdavimo, perėmimo, paveldėjimo,dovanojimo, pirkimo, pardavimo  klausimus.

Dažnai dėl blogo pasiruošimo, netinkamu laiku ar būdu atliekamo verslo perdavimo ekonominius, socialinius ir moralinius nuostolius patiria ne tik verslo savininkai, jų šeimos nariai, bet ir jį galintys perimti kiti asmenys ar valstybė. Įmonei dėl jos savininkų kaitos patiriant nesėkmes rinkoje arba bankrutuojant, didėja bedarbystė, našta socialinės paramos sistemai, mažėja valstybės pajamos.

Mokymuose kviečiami dalyvauti verslininkai, vykdantys ūkinę veiklą kaip fiziniai asmenys ir juridinių įmonių savininkai ar dalininkai, akcininkai besidomintys verslo perdavimu, taip pat žmonės  turintys pakankamas ir tinkamas verslo organizavimo žinias bei gebėjimus.

Mokymai organizuojami „Crowne Plaza Vilnius“ viešbutyje adresu: M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius, kur galima užtikrinti tinkamą atstumą tarp mokymų dalyvių dėl Covid-19 pandemijos. Mokymų metu dalyvių prašome dėvėti apsaugines kaukes.

Spalio 22 d. seminaro programa. 

Tema – Teisinė aplinka ir verslo perdavimo logistika.

Lektoriai:

–           Sergej Butov, advokatų kontoros „Sorainen“ Įmonių teisės ir įsigijimų komandos vadovas Lietuvoje, turintis beveik 20 metų patirtį įmonių įsigijimų ir susijungimų (M&A) bei įmonių teisės srityse.

–           Kęstutis Adamonis, advokatų kontoros „Sorainen“ partneris, vadovaujantis Nekilnojamojo turto ir statybos komandai Baltijos šalyse ir Baltarusijoje, turintis virš 20 m. teisinės patirties.

 

Pradžia Pabaiga Trukmė Tema Turinys
09:15 09:30 15 min. Pasitikimo kava
09:30 10:00 30 min. Kodėl verslo perdavimo (angl. succession planning) planavimas svarbus verslo tęstinumui? Pagrindiniai verslo teisiniai klausimai, susiję su verslo perdavimo formomis ir modeliais, valdymo ir registracijos reikalavimais.
10:00 10:30 30 min. Kokios Lietuvoje dažniausiai sutinkamos verslo nuosavybės/valdymo struktūros?
10:30 11:00 30 min. Šeimos verslų ypatumai – su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip jie gali būti įveikiami?
11:00 11:15 15 min. Kavos pertrauka
11:15 11:45 30 min. Verslo perdavimas artimiesiems (vaikams, šeimos nariams, giminaičiams):

  •    Palikuonių įtraukimas į verslą;
  •   Juridiniai ir mokestiniai aspektai verslą perduodant vaikams/palikuoniams arba jiems verslą paveldint.
Pagrindiniai verslo teisiniai klausimai, susiję su verslo perdavimo formomis ir modeliais, valdymo ir registracijos reikalavimais.
11:45 12:15 30 min. Verslo perdavimas trečiosioms šalims:

  • Juridiniai bei mokestiniai aspektai skirtingų verslo perdavimo scenarijų atvejais (M&A, IPO ir kt.);
  • Privačių ir rizikos kapitalo fondų vaidmuo užtikrinant sklandų bei „neskausmingą“ verslo perdavimą.
12:15 12:45 30 min. Darbo teisės ir socialinio draudimo aspektai verslo perdavimo procese Darbo teisė ir socialiniai įstatymai.
12:45 13:00 15 min. Kavos pertrauka
13:00 13:30 30 min. Skirtingi verslo nuosavybės bei valdymo modeliai. Paprastoji holdinginė struktūra. Darbo teisė ir socialiniai įstatymai.
13:30 14:00 30 min. Kompleksinė holdinginė struktūra (įskaitant tarptautinius elementus). Kiti instrumentai (patikos fondas, šeimos konstitucija ir kt.). Darbo teisė ir socialiniai įstatymai.
14:00 14:30 30 min. Turto diversifikavimas Darbo teisė ir socialiniai įstatymai.

 

Vaišinsime kava, arbata bei užkandžiais, o mokymų pabaigoje turėsite išskirtinę galimybę išreikšti savo objektyvią nuomonę apie mokymų turinį, todėl ne tik praturtinsite savo žinias, bet ir prisidėsite prie mokymų turinio tobulinimo būsimiems mokymų dalyviams.

Baigusiems mokymus bus išduodami pažymėjimai, patvirtinantys įgytas kompetencijas.

Registracija į mokymus vykdoma. 

Vietų skaičius ribotas!

Kontaktai pasiteiravimui: dziuljeta.ruskyte@vdu.lt

Mokymai organizuojami pagal tarptautinį Interreg V B Baltijos jūros regiono programos projektą „Inovatyvūs smulkaus ir vidutinio verslo perdavimo modeliai Baltijos jūros regione“.