Savaitgalį praūžė X-asis studentų liaudiškos muzikos festivalis

Lapkričio 16-17 d. Vilniuje vyko  X-asis studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos“. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras organizavo šį festivalį, kuriame dalyvavo net 14 dainų ir šokių ansamblių iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos.

Prieš festivalį VDU Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas administravimui prof. dr. Algirdas Raslanas susitiko su Lenkijos Liublino medicinos universiteto dainų ir šokių ansamblio  bei Ukrainos Charkovo I.P. Kotliarevskio nacionalinio menų universiteto bandūrisčių kvarteto „Gratis“  vadovais ir studentais.

Pirmąją festivalio dieną dainų ir šokių ansambliai varžėsi konkurse, kuriame pirmąją vietą laimėjo Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, antrąją vietą – VDU Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, trečiąją vietą – VDU Žemės ūkio akademijos ansamblis „Ūkininkas“.

Antrąją dieną festivalis vyko M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre, kur 14 dainų ir šokių ansambliai parodė savo pasirodymus.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyviams bei jų vadovams už bendradarbiavimą ir bendravimą, kūrybingumą ir entuziazmą, už mūsų krašto kultūrinių vertybių saugojimą ir puoselėjimą“, – sako festivalio organizatorė, dainų ir šokių ansamblios „Šviesa“ vadovė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė.