VDU Kaune vyko didžiausias Lietuvoje švietimo forumas „Švietimo kodas“

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune kovo 1 dieną vyko naujienų portalo lrytas.lt kartu su partneriais: VDU Švietimo akademija, ŠMSM ir kitais,  pirmą kartą rengiamas didžiausias Lietuvoje švietimo forumas „Švietimo kodas“. Čia susirinko rekordiškai daug savo srities profesionalų – daugiau nei 80 pranešėjų keturiose turinio salėse dalijasi pažangiomis ir inovatyviomis idėjomis, įkvėpsiančioms ryžtis drąsesniems ateities sprendimams ir pokyčiams švietime. Didžiausias ir turiniu įvairiausias forumas sulaukė išskirtinio švietimo bendruomenės susidomėjimo – vos per tris savaites į konferenciją užsiregistravo per 1000 dalyvių.

Renginyje sveikinimo žodį tarė VDU rektorius Juozas Augutis, tarp 80 pranešėjų – VDU mokslininkai, dėstytojai, studentai, absolventai bei partneriai, kurie aptarė daugybė aktualių temų apie švietimo iššūkius, ateitį, pedagogų rengimą, jų pritraukimą regionuose, dirbtinio intelekto panaudojimą, lyderystę mokymosi įstaigose, darbą su įvairių poreikių vaikais, dalykų mokymą, užsienio lituanistinių mokyklų mokytojus bei mokytojų tobulėjimą.

„Džiaugiamės, jog VDU Kaune galėjome suburti mokslininkus, tyrėjus, pedagogus, mokymosi įstaigų vadovus, verslininkus, politikus, kurie neabejingi švietimui. Forume buvo galima pajusti, kaip kinta mūsų švietimas, diskutavome apie moterų mokslininkų iššūkius, dirbtinį intelektą, būsimų pedagogų motyvaciją, kaip valdyti stresą. Forumas dalyviams suteikė galimybę diskutuoti bei išgirsti vienas kitą“, – sako VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė.

Pokalbis su prof. dr. Lina Kaminskiene. 

Pirmojo pranešimo apie švietimo prasmę ir filosofiją metu, investuotojas, „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laursas teigė, kad švietimo pagrindai keičiasi iš principo. Pasak pranešėjo, technologijų pagalba mokymosi procese atstumai išsitrins, o mokytoją pakeis asmeninis vedlys. Pranešime I. Laursas aptarė pokyčius, laukiančius švietimo ir nurodė tikslus, į ką šiuolaikinis mokslas turėtų koncentruotis.

Pranešimo įrašą galima stebėti. 

Ilja Laursas

Diskusijoje „Mokytojo profesija: prestižas ir tikrovė“ buvo aptarti susidarę ir vis dar aktualūs stereotipai, susiję su mokytojo profesija. Taip pat, aptartas patyčių prieš mokytojus klausimas bei kas yra prestižinė profesija ir kodėl mokytojo profesija praktikoje vis dar tokia nėra.

Diskusijoje pasisakė VDU Švietimo akademijos kanclerė, prof. dr. Lina Kaminskienė, LŠMPS pirmininko pavaduotojas Audrius Jurgelevičius, lrytas.lt vyr. redaktorius Tautvydas Mikalajūnas, VDU absolventas, istorijos ir geografijos mokytojas Žygimantas Stankevičius.

Diskusijos įrašą galima stebėti.