VDU siūlo pagalbą mokykloms vykdant ugdymo procesą nuotoliniu būdu

Įvertinus didžiulius iššūkius, kurie laukia Lietuvos mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių ir visos bendruomenės rengiantis ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) drauge su Švietimo akademija siūlo pagalbą mokykloms, dalijantis patirtimi, pasiūlant sprendimus ir sukuriant reikalingus infrastruktūrinius išteklius.

VDU jau dešimt metų vykdo nuotolines studijas, taikant mišrųjį ir pilnai nuotolinio mokymosi būdus, taip pat turi platų tarptautinių ekspertų tinklą dirbantį prie nuotolinių ir tradicinių mokymosi būdų tyrimų ir praktikų, todėl gali padėti mokykloms pasirinkti sau tinkamiausius sprendimus. VDU taip pat bendradarbiauja su LieDM asociacija, kuri vienija 50 bendro ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų mokymosi ir aukštojo mokslo institucijų bei privačių mokymo centrų. Atviro profesinio bendradarbiavimo principu LieDM asociacijos organizacijos dalijasi gerąja patirtimi.

VDU mokykloms nemokamai siūlo:

  • sukurti Lietuvos mokykloms ugdymui nuotoliniu būdu reikalingą infrastruktūrą (nuotolinio mokymosi aplinką ir vaizdo pamokų kambarius), užtikrinančią nuotolinio mokymosi aplinkoje veikti pagal kiekvienos mokyklos mokytojų pasirinktą scenarijų, ugdymo turinio specifiką, padedant mokykloms šiuo metu ir parengiant mokyklas savarankiškai veikti ateityje;
  • konsultuoti dėl ugdymo organizavimo nuotoliniu būdu dėl mokyklai tinkamiausio scenarijaus pasirinkimo ir įgyvendinimo;
  • konsultuoti dėl ugdymo turinio skaitmenizavimo, pasiūlant skaitmeninio ugdymo turinio pasirinkimo sprendimus ar savo skaitmeninio ugdymo turinio sukūrimo;
  • talkinti pasirenkant bendravimo ir bendradarbiavimo ugdymo procese nuotoliniu būdu priemones ir scenarijus;
  • konsultuoti mokyklas organizuojant reguliarius internetinius seminarus mokykloms, aptariant visas aktualijas dėl ugdymo turinio, ugdymo organizavimo ar mokytojų kompetencijų.

Kviečiame registruotis mokyklas konsultaciniams internetiniams seminarams ir pagalbai čia. Su visais užsiregistravusiais bus susisiekta asmeniškai.

Pirmasis internetinis seminaras vyks kovo 19 d. 13 val. Dalyvaus VDU Inovatyvių instituto tyrėjai, VDU Švietimo akademijos mokslininkai, Ozo gimnazijos vadovai ir mokytojai ekspertai.