VDU Švietimo akademijoje Ukrainos centre paminėta Ukrainos Nepriklausomybės diena

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį, Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga, apsilankė Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva atidarytame Ukrainos centre Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje.

Kreipdamasis į šventės dalyvius Lietuvos vadovas pabrėžė besidžiaugiantis, kad Vilniuje atsirado vieta, kur nuo karo siaubo bėgantys ukrainiečiai gali susiburti, bendrauti ir iš naujo kurti karo sužeistą gyvenimą. Pasak Prezidento, Ukrainos centro įkūrimas Vilniuje liudija ilgalaikį Lietuvos valstybės įsipareigojimą padėti Ukrainai ir primena apie karo negandas, kurias patiria visi ukrainiečiai.

Prezidentas akcentavo, kad Rusijos karinę agresiją patirianti Ukrainos tauta demonstruoja tvirtybę ir heroizmą, kuriems nėra lygių.

„Šiandien mes visi jaučiamės šiek tiek labiau ukrainiečiai. Ukrainos žmonių kova yra tapusi mūsų kova, Jūsų kančios – mūsų kančiomis. Jūsų pergalės šiame siaubingame kare mes laukiame ir trokštame kaip savo pergalės“, – kalbėjo Prezidentas.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva padeda Ukrainai, teikdama karinę, humanitarinę, finansinę ir ekspertinę paramą, siūlo namų židinį broliams ir sesėms iš Ukrainos nuo jų namus užpuolusio priešo ir padės tiek, kiek reikės. Pasak šalies vadovo, būtent vienybė ir gebėjimas vienas kitam ištiesti pagalbos ranką, kai jos labiausiai reikia, yra Lietuvos ir Ukrainos stiprybė.

„Tikiu, kad atsinaujinusios Ukrainos laukia graži ateitis Europos Sąjungoje. Lietuva darys viską, kas nuo mūsų priklauso, kad tai taptų tikrove“, – teigė Prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad bendras visų rūpestis turėtų būti ir toliau visomis išgalėmis palaikyti tvirtus lietuvių ir ukrainiečių ryšius, taip pat išsaugoti ukrainiečių tapatybę užsienyje, kad, laikui atėjus, jie galėtų grįžti į Ukrainą kurti savo Tėvynės ateitį.

„Kiekvienos valstybės nepriklausomybės diena yra visos šalies gimtadienis – pati didžiausia šventė. Deja, Rusijos agresija užtemdė Ukrainos žmonių šventę, privertė kovoti ir mirti už šią šventę. Todėl, vietoje įprastų linksmybių palinkėjimo Ukrainai nepriklausomybės dienos proga, linkime jai Pergalės.  Slava Ukraini“, – sako VDU Rektorius prof. dr. Juozas Augutis.

Prezidentas dėkojo Ukrainos centro Vilniuje darbuotojams ir savanoriams už prasmingą darbą, o visiems ukrainiečiams priminė, kad Lietuva bus su jais iki pergalės.