VDU Ukrainos centre lankėsi Norvegijos kronprincas

Balandžio 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje esančiame Ukrainos centre Vilniuje Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė susitiko Norvegijos kronprincu Haakonu ir jam pristatė Ukrainos centro veiklą.  Susitikime dalyvavo VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė, Ukrainos centro komandos nariai.

„Šis centras – tai mūsų tikėjimo Ukrainos ateitimi liudijimas. Kartu su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska pradėjome jį kurti, tikėdamos, kad centro lankytojai vėliau prisidės prie Ukrainos atkūrimo ir atstatymo darbų“, – sakė D. Nausėdienė.

D. Nausėdienė atkreipė Norvegijos kronprinco dėmesį į tai, kad Ukrainos centras pasirengęs plėsti tarptautinių partnerių tinklą ir įgyvendinti naujas iniciatyvas bei veiklas. Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams galėtų pasitarnauti ir solidi Norvegijos patirtis, sukaupta padedant pabėgėliams visame pasaulyje. Todėl pirmoji ponia pakvietė norvegų nevyriausybines organizacijas megzti ryšius su Ukrainos centru.

Susitikimo metu Lietuvos pirmoji ponia kartu su Norvegijos kronprincu Haakonu apžiūrėjo Ukrainos centre veikiančias parodas, taip pat susipažino su įvairiomis centre vykstančiomis veiklomis, bendravo su centro lankytojais.

Ukrainos centras Vilniuje įsteigtas Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva ir siekia sukurti ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje skirtą atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę. Jo steigėjai – Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Vytauto Didžiojo universitetas ir Ukrainos ambasada Lietuvoje.