I-ajame nacionaliniame dialoge „Švietimo ir mokslo politika bei praktika: tarp vizijų ir realybės” – mokslininkai ir praktikai projektavo ateities švietimą

Kovo 28 d., pirmadienį, VDU Švietimo akademijoje Vilniuje įvyko I-asis nacionalinis dialogas „Švietimo ir mokslo politika bei praktika: tarp vizijų ir realybės”. Šis dialogas skirtas bendraminčiams įvertinti švietimo ir mokslo politikos bei praktikos esamą situaciją ir numatyti žingsnius tvariai ateičiai.  Renginyje  švietimo ir mokslo praktikai, mokslininkai, politikai, savivaldos, profsąjungų atstovai skaitė pranešimus, dalinosi savo patirtimis ir įžvalgomis.

„Pastebime neteisingą tendenciją – švietimo reikalais vis dažniau ima rūpintis politikai, o švietimo bendruomenė tarsi lieka nuošalyje. Politikos reikia, jokios abejonės nėra, tačiau susitarimai apie tai, koks yra ir koks turi būti Lietuvos švietimas, negali būti priimami tik politiniu lygiu, be išsamios ir rimtos diskusijos su švietimo sistemoje dirbančiais mokslininkais ir praktikais“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Edukologijos tyrimų instituto direktorė prof. Vilma Žydžiūnaitė.

Renginį organizavo  VDU Švietimo Akademijos Edukologijos tyrimų institutas.