Kauno rajono savivaldybės Jaunojo pedagogo klubo moksleiviai lankėsi VDU Švietimo akademijoje Vilniuje

Balandžio 5 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Vilniuje lankėsi Kauno rajono savivaldybės Jaunojo pedagogo klubo 9–12 klasių moksleiviai.

Renginyje VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė susitiko su moksleiviais, papasakojo apie kanclerio profesiją, darbą universitetą ir švietimo lyderio vaidmenį visuomenėje. VDU Švietimo akademijos dėstytoja Ksenija Banuševičienė skaitė paskaitą „Išmok prancūzų kalbą per pusvalandį. Prancūzų kultūra Lietuvoje“, kur moksleiviai mokėsi prancūziškų žodžių, susipažino su Mokomojo dalyko pedagogikos: anglų kalbos ir antrosios užsienio kalbos bakalauro programą bei užsienio kalbų mokytojo profesija.  VDU Švietimo akademijos absolventai, Mokslo ir menų mokyklos „Taškius“ padalinio vadovė Karolina Tarasevičė bei pradinių klasių mokytojas Darius Savickas pristatė savo mokymosi įstaigą, kur mokslas ir menas keliauja drauge bei vienas kitą papildo, o ugdymas remiasi prof. Howardo Gardnerio daugialypio intelekto teorija. Absolventai pasidalino savo patirtimi apie studijas universitete, profesinį kelią.

Vėliau moksleiviai apsilankė VDU darželyje „Mažųjų akademija“, kur novatoriškoje ir modernioje įstaigoje dalyviai pasimatavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogo profesija, o darželio vadovė Ieva Pažusienė atskleidė darbo ypatumus su vaikais.

2022 metais Kauno rajono savivaldybė, Kauno rajono švietimo centras, bendradarbiaudamas su VDU Švietimo akademija, įsteigė 9-12 klasių moksleiviams „Jaunojo pedagogo klubą“, kurio tikslas – sudaryti sąlygas Kauno rajono vyresniųjų moksleivių mokiniams įgyti žinių ir patirties bei susipažinti su mokytojo profesija.