Mokslinė praktinė konferencija „Kultūros kongresai ir dabarties kultūra”

2020 m. rugsėjo 18-19 d.  Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Profesinio tobulinimo institutas su partneriais rengia mokslinę-praktinę konferenciją „Kultūros kongresai ir dabarties kultūra.” Konferencija skirta I -jo Lietuvos kultūros kongreso 30-mečiui ir tarpukaryje vykusio Pirmojo Lietuvos kultūros kongreso devyniasdešimt ketvirtosioms metinėms paminėti.

Tęsiant tarpukariu vykusių kultūros kongresų tradiciją, 1990 gegužės 19 d. surengtas pirmasis (devintasis) Lietuvos kultūros kongresas. Kongresui rengti buvo suformuota Lietuvos kultūros kongreso  rengimo grupė (Krescencijus Stoškus, Romualdas Ozolas, Zigmantas Pocius, Dalia Rastenienė, Arūnas Bėkšta, Giedrius Kuprevičius, Giedrė Kvieskienė, Eugenijus Skrupskelis).

Romualdas Ozolas, pradėdamas Lietuvos kultūros kongresą 1990 gegužės 19 d., sakė: „Kultūros kongresas yra neeilinis (netgi revoliucinių 1990-ųjų metų) Lietuvos gyvenimo įvykis. Rengtas beveik metus, aprėpęs visas svarbiausias kultūros sritis ir klausimus, sukrėtęs viso pasaulio lietuvius.“

Pirmasis kultūros kongresas surengtas 1925 metais, kai vyriausybei vadovavo Mykolas Sleževičius,  vienas  demokratiškiausių Lietuvos vadovų, laikęsis nuostatos, kad kultūros srityje politikai turi įsiklausyti į pilietinės visuomenės, žmonių nuomonę ir pagal išgales realizuoti jos lūkesčius.

Lietuvos kultūros kongreso konferencija-sueiga vyks Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje, I rūmai, 3 aukštas,  ir, bus vykdoma tiesioginė TV ir FB transliacija).

Konferencijos mokslinis komitetas: Prof. dr. Krescencijus Stoškus (pirmininkas), prof. dr. Giedrius Kuprevičius, dr. Dalia Urbanavičienė, prof. dr. Vytautas Juozapaitis, prof. dr. Gediminas Merkys.

Konferencijos organizacinis komitetas: prof. dr. Giedrė Kvieskienė (pirmininkė), kino režisierius Gytis Lukšas, prof. dr. Nijolė Čiučiulkienė, žurnalistas Linas Medelis, Egidijus Skrupskelis, Danguolė Bylaitė – Šalavėjienė, Alicija Romeiko, Remigija Noreikaitė – Siadura, dr. Giedrė Misiūnienė, Vajonė Strimaitienė.

Parengti straipsniai bus spausdinami Socialinio ugdymo žurnale.

Konferencijos programa ir išsamesnė informacija.