Seime vyks konferencija apie politinę kultūrą ir Kultūros kongresų pamokas

Birželio 12 d., trečiadienį, 10 val., Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks praktinė-mokslinė konferencija „Politinė kultūra ir Kultūros kongresų pamokos“. Konferencija organizuojama artėjančio pirmojo nepriklausomos Lietuvos kultūros kongreso 35-mečio ir Lietuvos kultūros kongreso 100-mečio proga. Renginys taip pat skirtas vieno iš Lietuvos kultūros kongreso iniciatorių – Romualdo Ozolo 85-osioms gimimo metinėms paminėti.

Konferencijos organizatoriai: Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo institutas, Lietuvos kultūros kongresas kartu su Seimo Kultūros komitetu ir kitais socialiniais partneriais.

1925 m. birželio 28 d. Kauno rotušėje įvyko pirmasis Lietuvos kultūros kongresas, o 1990 m. gegužės 19 d. Vilniuje, tęsiant tarpukariu vykusių kultūros kongresų tradiciją, suorganizuotas pirmasis nepriklausomos Lietuvos kultūros kongresas.

„Lietuvos kultūros kongresas suvaidino didžiulį vaidmenį ne tik kultūriniame, bet ir visuomeniniame bei politiniame gyvenime. Kultūra yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis, todėl šio tęstinio renginio tikslas – įtraukti visuomenę į diskusijas apie kultūros svarbą ir aktualijas“. – sako Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo instituto vadovė prof. dr. Giedrė Kvieskienė.

Pirmoji renginio sesija skirta kultūros raiškai ir politikai. Jos metu bus pristatyta analizė, kaip buvo įgyvendinti 1990 m. Kultūros kongreso pagrindiniai uždaviniai, aptartos kultūros kongresų pamokos „Fluxus“ kontekste, etnokultūrinio ugdymo aktualijos ir kliūtys, Lietuvos kultūros fondo Kauno skyriaus įsikūrimas ir jo reikšmė Atgimimui, Romualdo Ozolo pranašystės Europai, analizuojami kultūros probleminiai laukai, keliami klausimai, ar politika gali egzistuoti be kultūros bei kada Lietuva turės savo kultūros kanoną.

Antroji sesija skirta kultūrinio gyvenimo iššūkiams. Bus aptarti šie klausimai: kultūros vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje, Lietuvos valstybės ir lietuvybės santykis, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus idėja, nacionalinės kultūros padėtis postnacionalizmo epochoje, švietimo ir kultūros sąveika, lietuviškos savasties paieškos istorinės atminties ir kultūros kontekste, kultūros, intelektinio kapitalo ir inovacinės politikos sanglauda kuriant gerovės valstybės realijas, Lietuvos teisinės sistemos problemos, kultūros ir valstybės gerovės sąsajos.

Programa

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Konferencijoje bus galima dalyvauti nuotoliniu būdu (naudojant MS Teams programą)

Registracija į konferenciją:  https://bit.ly/3WZRV2C (Konstitucijos salėje), https://bit.ly/3VhFspx (nuotoliniu būdu) arba el. p. kultkt@lrs.lt (registruojantis prašome nurodyti dalyvavimo būdą).