VDU Kaune ir Vilniuje vyko tarptautinė-mokslinė konferencija „Mokytojai herojai: kas padeda pedagogui augti?“, skirta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams

Kovo 14 ir 15 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje Kaune ir Vilniuje vyko tarptautinė-mokslinė konferencija „Mokytojai herojai: kas padeda pedagogui augti?“, – skirta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams.

Konferencijoje Belgijos universiteto Ankstyvojo ugdymo inovacijų centro įkūrėjas, švietimo politikos mokslinių tyrimų ir rėmimo ekspertas Jan Peeters skaitė pranešimą „Ieškant pedagogikos herojų: kas padeda mokytojams tobulinti savo pedagogines praktikas?“.

Konferencijoje vyko diskusija „Kaip galime padėti mokytojams tobulinti savo pedagogines praktikas?“, kur dalyvavo  Belgijos universiteto Ankstyvojo ugdymo inovacijų centro įkūrėjas Jan Peeters,  Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, EDU Vilnius vadovė Unė Kaunaitė, Demokratijos mokyklos direktorius Nerijus Buivydas, „Vedlių“ naujos kartos informatikos ugdymo sistemos įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė, VDU absolventas, Herojus mokyklos vadovas Andrius Pelegrimas, VDU absolventas, Meilės Lukšienės premiją gavęs, Kauno rajono Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojas Ąžuolas Jašinskas, VDU Švietimo akademijos prof. Ona Monkevičienė, prof. Milda Brėdikytė, prof. Daiva Jakovonytė-Staškuvienė. Diskusijas moderavo VDU Švietimo akademijos kanclerio pavaduotoja doc. dr. Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė, pavaduotojas dr. Mindaugas Nefas. Diskusijoje buvo kalbėta apie laimingus mokytojus ir laimingus vaikus, pagalbą pedagogams, tėvų ir mokyklos darbuotojų santykį, mokymosi priemones, naratyvinio žaidimo naudą klasėje, pedagogų perdegimą, atnaujintas programas.

Popiet VDU Švietimo akademijos dėstytojai mokytojus pakvietė į patyrimines erdves.

Konferencijos mokslinio ir organizacinio komiteto vadovė, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo katedros vedėja  doc.dr. Jolita Kudinovienė

Konferencijos įrašas.